Angle down Atgal

Daliai turgaus mėsos prekeivių kol kas nereikės pildyti elektroninių žurnalų

Atsižvelgęs į smulkiųjų prekeivių prašymus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas iki kitų metų atidėjo naujų žemės ūkio ir maisto produktų prekybos turgavietėse darbo taisyklių įsigaliojimo datą.

Nuo kitų metų sausio 1 dienos elektroninį apskaitos žurnalą privalės pildyti tik prekiaujantys šviežia mėsa, o apdorotų mėsos gaminių prekeiviai ir toliau galės pildyti popierinį žurnalą.

Pagal ankstesnį ministro įsakymą elektroninį žurnalą jau nuo rugsėjo 1 dienos būtų privalėję pildyti visi, prekiaujantieji šviežia mėsa, paukštiena ir jų gaminiais, taip pat naudojantys kasos aparatus.

Smulkieji prekeiviai skundėsi dėl išaugusios administracinės naštos, kompiuterinių technologijų trūkumo. Pasak ministerijos, bus ieškoma sprendimų, kaip supaprastinti elektroninio žurnalo pildymą. 

Pasak K. Navicko, dalis prekybininkų jau dabar sėkmingai pildo elektroninį žurnalą – jie bei kiti prekybininkai bus skatinami tai daryti ir sulauks valstybės paramos ieškant palankesnių verslui sprendimų. Tuo metu Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai didesnį dėmesį skirs pildantiems popierinius apskaitos žurnalus.

Apskaitos žurnalo pildymo tikslas – užtikrinti turgavietėse parduodamų maisto produktų saugą ir kokybę, tobulinant atsekamumo sistemą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite