Angle down Atgal

D. Urbanavičienė vadovaus Etninės kultūros globos tarybai

Didelę patirtį kultūros srityje turinti Dalia Urbanavičienė vadovaus Etninės kultūros globos tarybai.

Už jos paskyrimą į šias pareigas per penktadienį vykusį slaptą balsavimą pasisakė 60 Seimo narių, prieš buvo 4, susilaikė 3 parlamentarai.

D. Urbanavičienė, kuri jau yra anksčiau vadovavusi šiai tarybai, šiose pareigose pakeitė Virginijų Jocį. Seimas penktadienį jį atleido iš Etninės kultūros globos tarybos pirmininko pareigų pasibaigus kadencijai.

Tokius sprendimus Seimas priėmė, vadovaudamasis Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo nuostatomis.

Prisistatydama Seimo nariams D. Urbanavičienė pabrėžė, kad etninę kultūrą suvokia kaip gyvą, nuolat atsinaujinančią ir kintančią, kuri nėra vien muziejus ar praeities paveldas. „Esu įsitikinusi, kad etninė kultūra puikiai dera su šiuolaikiniu gyvenimu ir tai paprastai galbūt geriau suvokiame, kai kalbame apie Japoniją, kuri turi šiuolaikines technologijas ir kartu gerbia tradicijas, tačiau labai trūksta tokio požiūrio Lietuvoje“, - teigė naujoji Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė.

Pasak D. Urbanavičienės, etninė kultūra apima ne tik kultūrą, bet ir švietimą, mokslą, tradicinius amatus, kultūrinį turizmą, verslą, aplinkosaugą, ekologiją, regioninę politiką.

„Kaip atskaitinga Seimui institucija Etninės kultūros globos taryba iš tikrųjų yra unikali, nes ji vienintelė turi penkis padalinius etnografiniuose regionuose“, - kalbėjo tarybos pirmininkė.

Jos nuomone, pagrindinės tarybos veiklos kryptys, kurias reikėtų stiprinti, yra etnokultūrinio ugdymo integravimas į švietimo sistemą, specialistų rengimas ir etnokultūrinių tyrimų bazės stiprinimas, etninės kultūros integravimas į bendrąją kultūros politiką.

D. Urbanavičienė Etninės kultūros globos tarybos pirmininko pareigas anksčiau yra ėjusi 2009-2013 metais.

Etninės kultūros globos taryba įkurta 2000 m. rugpjūčio 21 d. vadovaujantis Seimo priimtu Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymu. Taryba yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė bei patarėja sprendžiant strateginius etninės kultūros valstybinės globos ir politikos formavimo bei nematerialaus kultūros paveldo apsaugos klausimus, padeda užtikrinti nacionalinėje teisės sistemoje įtvirtintos etninės kultūros valstybinės globos įgyvendinimo priežiūrą, skatinti etninės kultūros plėtrą.

Tarybos tikslas - etninės kultūros valstybinės globos stiprinimas, tautinės savimonės išsaugojimas ir etninės kultūros tęstinumas bei lygiavertis Lietuvos dalyvavimas pasaulio tautų kultūriniame gyvenime.

Tarybą, tvirtinamą Seimo nutarimu, sudaro 21 narys. Į Tarybą juos deleguoja su etninės kultūros globa ir plėtra tiesiogiai susijusios institucijos ir organizacijos, teikdamos po vieną narį, turintį ne mažesnę kaip 3 metų patirtį etninės kultūros srityje.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite