Angle down Atgal

„Cukrinį festivalį 2021“ Marijampolė šventė su oro balionais, koncertais, susitikimais ir aktyviais laisvalaikio renginiais

Marijampolėje nuvilnijo tradicinė miesto šventė „Cukrinis festivalis 2021“ , kurioje buvo gausu meno ir sporto renginių, akcijų ir koncertų įvairiose savivaldybės vietose, dangų puošė oro balionai ir ANBO lėktuvų viražai, marijampoliečiai ir miesto svečiai aktyviai leido laiką įvairiose ekskursijose ir sporto varžybose bei mėgavosi susitikimais  ir pramogomis. Nors tradicinio didžiulio šurmulio šiais metais, dėl karantino susidariusios padėties, lyg ir nebuvo, tačiau  karantinas nesukliudė švęsti, dalyvauti įvairiuose renginiuose ir mėgautis bendravimu atvirose erdvėse.

„Cukrinio festivalio 2021“ savaitgalis buvo kupinas taip išsiilgtų susitikimų, renginių ir jaukaus šurmulio. Be abejo, esame pratę prie kitokio „Cukrinio festivalio“: šurmuliuojančios minios ir daugybę žmonių pritraukiančių koncertų, bet labai džiaugiuosi, kad karantino sąlygomis mums pavyko sukurti kiek mažesnę, bet jaukią šventę. Buvo smagu matyti atgijusias miesto, daugiabučių ir kaimiškųjų vietovių viešąsias erdves, žmonių šypsenas, girdėti išsiilgtą muzikos skambesį, stebėti dangų nuspalvinusius karšto oro balionus, debesis skrodžiančius lėktuvus, sportuojančius, einančius, minančius ir bėgančius už Marijampolę žmones, aplankyti parodas ir dalyvauti originaliose akcijose. Ačiū komandai, sukūrusiai šventę ir tikėkime, kad kitais metais būsime išsivadavę iš karantino ir „Cukrinį festivalį“ švęsime kaip niekad trankiai ir įspūdingai. “ – sakė savivaldybės mero pavaduotojo Artūro Visocko

Visas šventės dienas, ankstų rytą ir vakare, Marijampolės padangę papuošdavo spalvingi ir net šviečiantys oro balionai, dalyvaujantys varžybose Mero taurei laimėti.

Savivaldybės kultūros įstaigos – biblioteka, muziejus, kultūros centras, teatras, Meno mokykla, šokių ir muzikos kolektyvai bei kitos įstaigos kvietė atrasti skirtingose erdvėse išsibarsčiusius pasirodymus ir pramogas.

Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, švenčiantis 20 metų  kūrybinės veiklos  jubiliejų, kartu su dainininku, tarptautinių dainų festivalių laureatu, solistu Merūnu dovanojo nuotaikingą šventinį koncertą „Muzika mano miestui“. Orkestro 20-mečio jubiliejais proga Savivaldybės meras Povilas Isoda apdovanojo Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliu Audrių Pučinską, pučiamųjų instrumentų orkestro vadovą, už kūrybiškumą ir iniciatyvą populiarinant pučiamųjų instrumentų orkestrų žanrą Marijampolėje.

Norintys susipažinti su miesto istorija ir įžymybėmis  aktyviai dalyvavo ekskursijose „Verslas, amatai tarpukario Marijampolėje“ ir „Aukso amžius“, orientaciniame žaidime „Miesto detektyvas” ar dalyvavo  projekto „Sinagogos pasakojimai - nuo sakralinio žydų kultūros paveldo iki nacionalinio kultūros židinio“ pristatyme.

Atidaryta  lankomiausios MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ ekspozicija ir susigiminiavusio Bergiš Gladbacho miesto (Vokietija) ir Marijampolės menininkų kūrybos darbų paroda. Biblioteka pakvietė leistis į saldžiąją bibliotekos šimtmečio kelionę retrobusu ir sukvietė vaikus  smagiai  praleisti laiką teatralizuotų garsinių pasakų skaitymų sezono atidaryme.

„Arbatėlei pas Bulotas“ marijampoliečiai rinkosi tarpukario advokatų Andriaus ir Aleksandros Bulotų namų kiemelyje, kur klausėsi pasakojimų apie arbatos gėrimo tradicijas, stalo etiketą ir gastronomiją, galėjo susipažinti su tarpukario šokiais.

„Cukrinio festivalio 2021“ proga į miesto šventę sugrįžęs marijampolietis Linas Švirinas, muzikantas ir pedagogas smagioje popietėje  dovanojo mažiesiems tėčio lopšines iš naujo albumo ,,Tėčių lopšinės". Marijampolės dramos teatras pakvietė į premjerą, lėlių spektaklį ,,Bjaurusis ančiukas iš Odensės“, sakralinės muzikos festivalis „Džiūgaukim... Aleliuja“  choro „Polifonija“ koncertą.

Meno mokyklos jaunieji atlikėjai ir Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai surengė koncertus ne tik miesto viešosiose erdvėse, bet ir kiemuose ir miesteliuose. Šventinius sveikinimus siuntė  baikerių klubo „Siena“  motociklininkų ir ANBO lėktuvų skrydžių gausmas.

Marijampoliečiai įrodė, kad yra sportiškas miestas, mes visi sporto mėgėjai galėjo bėgti, plaukti, eiti, irkluoti, kelti, buriuoti už Marijampolę ar dalyvauti šachmatų, tinklinio, krepšinio varžybose. Nors tradicinis bėgimas „Bėgam už Marijampolę 2021“ vėl galėjo vykti  tik virtualiai,  bet jame galėjo dalyvauti marijampoliečiai, bet kurioje pasaulio šalyje, tačiau mažieji marijampoliečiai ir  jų tėveliai   gausiai dalyvavo vaikų bėgime. 

Tradiciškai J.Basanavičiaus aikštėje šurmuliavo „Cukrinis turgelis“, marijampoliečiai ir miesto svečiai  skubėjo įsiamžinti Marijampolės portretų galerijoje „Veidasienė“ ir mielai fotografavosi prie „Cukrinio festivalio“ fotosienelės ir siuntė linkėjimus iš švenčiančios Marijampolės.

Pasiliekame laukti kitų metu šventės, kuri tikėkime bus  be karantino, nes švęsime ne tik Miesto dienas, bet ir Magdeburgo teisės suteikimo Marijampolei 230-mečio sukaktį. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite