Angle down Atgal

COVID-19 užfiksuotas Panevėžio profesinio rengimo centre

Iš 202 šiandien Lietuvoje koronaviruso atvejų, 8 registruoti Panevėžio apskrityje. COVID-19 ligos protrūkiai užfiksuoti Panevėžio profesinio rengimo centre ir bendrovėje „Jutrix“ įmonėje.

Panevėžio profesinio rengimo centre COVID-19 pasitvirtino du atvejai, o bendrovėje „Jutrix“ – vienas.

Vienas užkrėtė kitą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius vedėja Dovilė Brajinskienė naujienų portalui JP patvirtino, kad COVID-19 proveržis nustatytas Profesinio rengimo centre ir bendrovėje „Jutrix“.

„Profesinio rengimo centre serga du žmonės. Viena galėjo apsikrėsti nuo šeimos nario, o po to apkrėsti bendradarbę. Moterys – kolegės. Abi jaučia simptomus ir dabar gydosi saviizoliacijoje. UAB „Jutrix“ serga jau du žmonės. Pirmasis simptomus pajuto spalio 12 dieną, o nuo jo užsikrėtė kitas šios įmonės darbuotoja. Pirmasis asmuo galėjo apsikrėsti nuo šeimos nario“, – sakė D. Brajinskienė ir teigė, kad šiuo metu atliekamos apklausos ir aiškinamasi, su kuo bendravo užsikrėtę COVID-19.

Ramino moteris

Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula aiškino, kad įstaigoje, nustačius COVID-19 židinį, atlikti dezinfekavimo darbai.

„Užsikrėtė dvi moterys, bet jos net neįtaria nuo ko galėjo apsikrėsti. Gal važiavo kur ir apsikrėtė. Moterys labai nervinasi. Teko raminti ir dabar jos saviizoliacijoje. Viena lyg ir nieko nejaučia, o kitai yra požymiai. Bendraujame su NVSC ir atliekame visus būtiniausius darbus, kad COVID-19 neplistų“, – sakė B. Sadula.

Užfiksuoti atvežtiniai atvejai

Per parą Lietuvoje buvo patvirtinti 202 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 65 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 58 Kauno, 22 Klaipėdos, 15 Marijampolės, 8 Panevėžio, 28 Šiaulių, po 3 Telšių ir Utenos apskrityse.

Taip pat per praėjusią parą šalyje buvo užfiksuoti 6 įvežtiniai atvejai, iš jų po 2 iš Jungtinės Karalystės ir Baltarusijos ir po 1 iš Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Keliasdešimt atvejų – nežinomi

Iš 202 atvejų 60 asmenų užsikrėtimo aplinkybės yra nežinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 7928 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4497 asmenys, 3276 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite