Mieste ir rajone virto medžiai, kurie griuvo ant gatvių, kelių, pastatų ir kitos infrastruktūros. / Dimitrijaus Kuprijanovo ir Andriaus Kasparavičiaus nuotr.
Angle down Atgal

Ciklonas „Laura“ talžė Kėdainius: virto dešimtys medžių, dalis kraštiečių liko be elektros

Ketvirtadienio vakarą ir naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvoje siautęs ciklonas „Laura“ pridarė rūpesčių ir kėdainiečiams. Mieste ir rajone virto medžiai, kurie griuvo ant gatvių, kelių, pastatų ir kitos infrastruktūros. Be elektros buvo likusi dalis Kėdainių miesto seniūnijai priklausančių kaimų bei dalis Kėdainių rajono gyventojų. Sodybose ir soduose vėjas vertė šiltnamius, Nociūnuose nuvertė gandralizdį.

Virto medžiai

Kėdainių mieste medžiai virto J. Basanavičiaus, Budrio, M. Daukšos gatvėse.

Didžiulė eglė nuvirto ant M. Daukšos mokyklos, dar viena eglė griuvo prie Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC). Medžiai virto ir Kėdainių rajone.

Akademijos parke vienas medis virsdamas užgriuvo ir sutraiškė informacinį stendą, kitas – kelio ženklą. Didžiulė eglė nuvirto Vilainių kaime prie seniūnijos pastato. Nociūnų kaime virto didžiulis senas medis ant kurio buvo įrengtas gandralizdis. Dar apie daugybę medžių virtimo atvejų nežinoma, mat apie juos tarnybos, seniūnija ar atsakingi specialistai nebuvo informuoti.

Liko be elektros

Dėl elektros įrangos gedimų dalis kėdainiečių liko be elektros. Elektra buvo dingusi dalyje Kėdainių miesto seniūnijos teritorijai priklausančių kaimų (Janušava, Tubiai, Keleriškiai).

Elektra taip pat buvo dingusi ir Kėdainių rajono kaimuose.

Jos nebuvo Labūnavoje, Pelėdnagiuose, Pašiliuose, Beinaičiuose, Nociūnuose, Vainikuose, Petkūnuose, Paberžėje, Pajieslyje, Skaistgiriuose, Saviečiuose ir kt. mažesnėse gyvenvietėse ir kaimuose.

Šalino visą parą

Bendrovė ESO informavo, kad dar ketvirtadienio vakarą įvykę gedimai buvo šalinami visą parą. Vieni kraštiečiai elektra galėjo naudotis vos po kelių valandų nuo jos dingimo, kitiems teko palaukti ilgiau. Visoje Lietuvoje dirbo sustiprintos elektrikų pajėgos.

„Penktadienio naktį daugelyje šalies vietų vyravo labai stiprus ir gūsingas, iki 32 m/s, vėjas.

Gyventojus raginame nesiartinti prie nukritusių laidų, nebandyti tvarkyti nuvirtusių medžių, o apie tai kuo greičiau pranešti nemokamu ESO telefonu 1852 arba 112. Rengėmės neramiems orams, todėl mobilizavome papildomas operatyvinių darbuotojų pajėgas, kad dingus elektrai jos tiekimas būtų atkurtas kuo greičiau“, – skelbė bendrovė ESO.

Perspėja gyventojus

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja gyventojus, kad neramumų galima sulaukti ir artimiausiomis dienomis. Pučiant vėjui gelbėtojai ragina nestovėti po aukštais medžiais, nestatyti automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat ragina nestovėti po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi.

Darbo netrūko

Darbo netrūko ir Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai bei nestatutiniams savivaldybės ugniagesiams.

Ugniagesiai pasidžiaugė, kad Kėdainių mieste ir rajone žmonių aukų buvo išvengta, o štai Ukmergėje krintantis namo stogas mirtinai sužalojo pėsčiąją.

Ugniagesiai Kėdainiuose net 13 kartų vyko į iškvietimus, kuomet reikėjo šalinti ant kelių bei individualių namų užvirtusius medžius. Medžiai virto ir užvertė kelius Vincentavos, Kampų, Akademijos, Vainikų, Dotnuvos, Alksnėnų, Vilainių, Pernaravos, Grinių gyvenvietėse.

Vilainių seniūnijoje ugniagesiams grįžtant į gaisrinę buvo pastėbti kibirkščiuojantys laidai. Ugniagesiai saugojo teritoriją ir laukė atvykstančių ESO darbuotojų.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite