REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 26 d. 18:35

Ch. Frenkelio rožyne – graži verslininkų iniciatyva: pasodinta 100 vardinių rožių (vaizdo reportažas)

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


43021

Dar prieš keletą mėnesių šiauliečius apskriejo žinia, kad netrukus būsime išskirtinis miestas Lietuvoje, turintis savo rožyną. Dabar rožių žiedai jau džiugina Ch. Frenkelio vilos parko lankytojus. Atsiranda ir vis daugiau žmonių, norinčių turėti savo vardines rožes. Šiandien net 100 tokių rožių sodino Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.

Dar balandžio mėnesį Ch. Frenkelio vilos parke prasidėjo intensyvūs darbai. Viskas dėl to, kad parkui Šiaulių verslininkas, mecenatas Stanislovas Grušas padovanojo 1 000 rožių sodinukų, kartu su savo valdomų įmonių darbuotojais jas sodino, įsipareigojo prižiūrėti.

Kaip ir buvo žadėta, vilos parke žydės ne tik verslininko dovanotos rožės. Čia palikta vietos ir šiauliečių, miesto svečių, garbingų asmenų rožėms. Pirmąją vardinę rožę pasodino miesto meras Artūras Visockas, o štai šiandien greta Ch. Frenkelio vilos „išdygo“ nemenkas kiekis vardinių rožių, kurias sodino Šiaulių verslininkai. Į vilos parką sugužėjo daugiau nei dvidešimties įmonių darbuotojai bei vadovai. Vienos įmonės prisidėjo pinigais, kitos parūpino žemių, rožių ar pažadėjo pastatyti suoliuką.

„Aš manau, kad visos gražios iniciatyvos Šiaulių mieste, jeigu teisingai kreipiamės į bendruomenę, turi atgarsį. Keturių dienų reikėjo pasikalbinti įmones, prisidėjau ir savo lėšomis. Bet, kas svarbiausia, pažiūrėkite, kiek yra įmonių atstovų, kurie nutarė įsiamžinti. Manau, kad ir jie, ir jų artimieji galės pasidžiaugti, kai darbuotojai rodys savo pasodintas rožes šioje puikioje iniciatyvoje“, - sakė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas.

Rūmų prezidentas Etaplius.lt džiaugėsi, kad ši iniciatyva išties gera – visi susirinko be jokio įkalbinėjimo, nei įmonių vadovai, nei darbuotojai nesiskirstė darbais kam sodinti, kam duobę iškasti ar vežti žemes. Visi stropiai dirbo, susipažino ir gerai praleido laiką.

dsc-0531.JPG

Paklaustas, kokią prasmę mato tokioje bendradarbystėje sodinant parke rožes, V. Japertas sakė, kad jau ir pati narystė rūmuose turi gilią prasmę.

„Tai yra telkimo prasmė. Rūmai, kaip struktūra, yra skirti atstovauti verslo interesus, kad bendruomenė turėtų savo balsą. Tačiau visuomenėje formuojamas neteisingas požiūris, kad verslas susijungęs tik siekti pelno. Kiekvienos įmonės tikslas yra pelno siekimas, tačiau žmonės juk turi ir socialinius lūkesčius, savo socialinę buitį, vaikus, kurie turi būti ugdomi teisingai ir geroje aplinkoje. O kaip kurti tą socialinę aplinką? Štai čia yra viena iš apsireiškimo formų. Nėra tiesa, kad įmonės veikia tam, kad uždirbtų pelno. Jos veikia tam, kad susikurtume aplinką, kuri jau leistų verslui, darbuotojams uždirbti, praleisti laiką ir sukurti kažką prasmingo, kas čia ir vyksta“, - džiaugėsi Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.

dsc-0536.JPG

Įmonės „Diab“ atstovas Donatas Plukas, atkeliavęs į talką su dar keturiais darbuotojais, taip pat džiaugėsi tokia iniciatyva ir galimybe kartu su kitais įmonės darbuotojais joje dalyvauti. D. Plukas juokiasi, kad diena netikėta, tačiau labai smagi – leisti laiką lauke visada gera.

Vyras džiaugėsi, kad teko susipažinti su nematytais žmonėmis, pabendrauti, pajuokauti, padėti vienas kitam.

„Norėjome ir iš pačių darbuotojų įnašo, kad jie pajustų, jog yra įmonės dalis. Manau, jiems yra daug smagiau, nei mums patiems. Frenkelio vila pas mus Šiauliuose pakankamai garsi vieta, norėjosi ką nors gero padaryti“, - pasakojo UAB „Diab“ gamybos procesų inžinierius D. Plukas.

dsc-0537.JPG

O štai UAB „Baltik Vairas“ generalinis direktorius Žilvinas Dubosas darbuotis ryžtingai atžingsniavo vienas, kad visi 500 jo vadovaujamos įmonės darbuotojų galėtų grožėtis rezultatu. Vyras sako, kad socialiai atsakinga įmonė negalėjo atsisakyti tokio kvietimo.

„Kiekvienam įmonės darbuotojui yra svarbu, kad jo įmonė paremtų ir miestą, ir gyventojus, kad gyventume gražiame mieste. Šį kartą aš pats atėjau pagelbėti, o 500 darbuotojų džiaugsis tuo“, - juokėsi įmonės „Baltik Vairas“ generalinis direktorius.

Pasodinus šį šimtą rožių, Ch. Frenkelio vilos parką iš viso jau puošia 1 250 karalienėmis tituluojamų gėlių. Parkas dar pasipuoš ir anotacinėmis lentelėmis, kad žmonės galėtų atskirti rožių rūšis, jei tik panorėtų tokią pasisodinti ir savo kieme.

Šilčiausios emocijos ir vaizdai iš rožių sodinimo akcijos - vaizdo reportaže:REDAKCIJA REKOMENDUOJA