REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sekundė pliusams2022 m. Kovo 1 d. 15:28

Celiulitas – moterų priešas: kodėl atsiranda ir kaip jį gydyti?

Vilnius

„Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė. Asmeninio albumo ir freepik.com nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


206793

Celiulitas – vienas iš labiausiai moterų nepageidaujamų reiškinių. Dažniausiai jis pasireiškia ant šlaunų ir sėdmenų, vidinėse rankų pusėse. Oda atrodo tarsi apelsino žievelė, nelygi, grublėta. Be odos išvaizdos pakitimų, sutrinka ir limfinė sistema, kraujotaka, didėja skysčių kaupimasis. Su šia bėda susiduria apie 90 procentų moterų.

Šios savaitės tinklalaidės „Sekundė pliusams“ dalyje „Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė kalba apie vieną didžiausių moterų priešų – celiulitą. Grožio specialistė papasakojo kas yra celiulitas, kodėl jis atsirabda ir kaip su juo kovoti? 

Celiulitas – kelių stadijų procesas

Celiulitas atsiranda pamažu. Išskirimos 4 celiulito stadijos:

Pirmoji stadija. Beveik nematomi odos pakitimai, nežymios riebalų sankaupos vidinėje kojų pusėje, ant sėdmenų ar juosmens.

Antroji stadija diagnozuojama, braukiant per odą iš apačios į viršų – braukimo metu išryškėja nelygumai. Celiulitas pastebimas tik įtempus odą.

Trečioji stadija – plika akimi matoma „apelsino žievelė“ bei ryškūs riebaliniai guzai. Oda grublėta, nelygi.

Ketvirtoji stadija. Odos paviršiuje matomas kietas audinys, kuriame daug įvairaus dydžio kietų guzelių. Jie gali būti skausmingi, odos pakitimai matomi visada, neriklausomai nuo to ar oda įsitempusi ar ne.

Kodėl atsiranda celiulitas? 

Nėra tiksliai nustatyta, kodėl celiulitas susidaro. Mokslininkai patvirtina, kad jo proceso metu susikaupia riebalų ląstelės, prasideda uždegiminiai procesai, ima kauptis skysčiai bei kietėja jungiamasis audinys. Celiulito problema gali varginti tiek apkūnias, tiek lieknas merginas ir moteris. Šiems procesams įtakos turi mūsų gyvenimo būdas, genetika ir net hormonai.  

Genetika. Jei mama turėjo celiulitą, tai didelė tikimybė, kad jį turėsite ir jūs. Jei imsitės profilaktinių priemonių, jis gali neatsirasti arba būti nežymus.  

Hormonai. Kai organizme padidėja estrogeno, insulino,  ar kt. hormonų, celiulitas ima vystytis daug greičiau.

Viršsvoris, mažas fizinis aktyvumas, netinkama mityba taip pat turi įtakos celiulito atsiradimui. Jei valgote daug riebalų, druskos, angliavandelių, žinokite, kad taip tik spartinate procesus.

Celiulitas problema, su kuria susiduria ir jaunos ir vyresnės moterys.

Celiulito gydymas ir profilaktika 

Sveika gyvensena, tinkama mityba, pakankamas vandens suvartojimas, fizinis aktyvumas – ypatingai svarbūs norint ne tik sumažinti celiulitą, bet ir užkirsti kelią jo atsiradimui.

Jei jau pastebėjote pirmuosius požymius – nenusiminkite. Yra priemonių su juo kovoti.

Celiulitą mažinti bei jo išvengti padeda įvairios procedūros: limfodrenažiniai masažai, mezoterapijos specialiais riebalus skaidančiais kokteiliais, kūno įvyniojimai, radijo dažnio procedūros, lipokavitacijos, krio terpaijos ir t.t.

Namuose siūlau išmėginti įvarius masažuoklius, specialius šepečius, kurie skirti kasdieniniam naudojimuii namuose. Po masažų ypač tiks kosmetinės priemonės: anticeliulitiniai, stangrinantys kremai ar serumai.

Skirtingų priemonių derinimas tarpusavyje gali užtikrinti efektyvesnį rezultatą, nes problema yra veikiama skirtingais aspektais.

„Pabaigai noriu pasidalinti savo pastebėjimu. Dažnai moterys tikisi, kad po masažų kurso gali celiulitą pamiršti. Tai tikrai yra netiesa ir spąstai. Celiulito atsiradimą veikiantys procesai yra kasdieniai bei nuolatiniai. Todėl kviečiu savo kūnu ir jo poreikiais rūpintis kasdien“, – sako A. Radavičienė. 

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA