Angle down Atgal

Buvusi Aplinkos apsaugos departamento Kauno padalinio darbuotoja R. Vaitkevičiūtė pažeidė įstatymą

Pavėlavusi deklaruoti privačius interesus buvusi Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos departamento Kauno padalinio darbuotoja Rasa Vaitkevičiūtė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus. Tokį sprendimą trečiadienį vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Iš tyrimo duomenų matyti, kad, 2015 m. pradėjusi dirbti valstybės tarnyboje, R. Vaitkevičiūtė savo privačių interesų deklaracijoje turėjo nurodyti duomenis apie einamas antraeiles lektorės pareigas tuometiniame Aleksandro Stulginskio universitete (šiuo metu Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija). 2016 m. ji privalėjo deklaraciją papildyti duomenimis, kad tapo asociacijos „Respublikinė medžiotojų ir žvejų draugija „Medeina“ pirmininke. Tačiau šias aplinkybes R.Vaitkevičiūtė deklaravo vėluodama ir nesilaikydama įstatyme nustatytų terminų.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad į pareigas valstybinėje tarnyboje priimti asmenys privačių interesų deklaraciją privalo pateikti elektroninėmis priemonėmis per 30 kalendorinių dienų nuo šių įgaliojimų pradžios. Po to deklaraciją privalu tikslinti kaskart, kai atsiranda naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeičia jau deklaruotieji.

Nenustačiusi tiesioginių ir akivaizdžių duomenų, kad R. Vaitkevičiūtė būtų draugijos „Medeina“ narė, VTEK tyrimą dėl šių aplinkybių nedeklaravimo nutraukė. Be to, minėtosios asociacijos įstatuose nenumatyta, kad draugijos „Medeina“ pirmininku gali būti tik jos narys arba kad pirmininkas renkamas tik iš asociacijos narių.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite