Angle down Atgal

Buvęs Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narys P. Petkevičius nesuvaldė interesų konflikto

Buvęs Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narys, šiuo metu einantis administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, Paulius Petkevičius pateko į interesų konfliktą. Tai nustatė tyrimą atlikusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Nuspręsta, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir 11 straipsnio 1 ir 2 dalis), kai šių metų balandį nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje sprendžiant klausimą dėl jo paties paskyrimo administracijos direktoriaus pavaduotoju.

VTEK vertinimu, savivaldybės tarybos nario dalyvavimas sprendžiant klausimą dėl jo paties paskyrimo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju negali būti vertinamas kaip savivaldybės politikos formavimas. Nors šios pareigos yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo, jomis nėra įgyvendinama vietos valdžia.

Tinkamu viešųjų ir privačių interesų derinimu siekiama užtikrinti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų priimamų sprendimų nešališkumą ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą valstybine tarnyba. Spręsdamas klausimą dėl savęs ir nenusišalindamas, VTEK vertinimu, P.Petkevičius šių siekių nepaisė.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite