Angle down Atgal

Burlaivis „Meridianas” pasipuoš Europos jūrinio paveldo ženklu

Klaipėdos miesto simbolyje burlaivyje „Meridianas“ penktadienį rengiama ceremonija, kurios metu bus atidengtas šio istorinio burlaivio narystę Europos jūrinio paveldo organizacijoje žymintis simbolinis ženklas.

Kartu tai bus vienas iš oficialių jubiliejinės Jūros šventės atidarymo akcentų, pradėsiantis jūrinius šventės renginius bei „Meridiano“ aikštėje rengiamas jūrų verslo šventines veiklas.

Burlaivis „Meridianas“ Europos jūrinio paveldo (European Maritime Heritage, EMH) tinklo dalimi tapo šį pavasarį Vokietijos mieste Rostoke vykusios EMH generalinės asamblėjos sprendimu. Amsterdame registruota ir pagal Nyderlandų teisę veikianti nevyriausybinė organizacija vienija tradicinių, istorinių laivų savininkus, taip pat jūrų muziejus bei kitas jūrinio paveldo srityje dirbančias institucijas visoje Europoje.

Iš viso EMH turi apie keturiasdešimt narių beveik dvidešimtyje Europos valstybių. Asociacijai priklauso tūkstančiai įvairiausių istorinių laivų.

Narystę šioje tarptautinėje jūrinio paveldo organizacijoje žyminčio ženklo suteikimo „Meridianui“ ceremonijoje šį penktadienį planuoja dalyvauti EMH vicepirmininkas Thomas Hoppė iš Vokietijos.

Jo apsilankymas jubiliejinėje Jūros šventėje svarbus ne tik „Meridianui“, bet apskritai Klaipėdai, mat tai yra puiki proga pristatyti Lietuvos uostamiestį didžiulei Europos jūrinio paveldo bendruomenei ir tapti jos narių, organizacijai priklausiančių istorinių laivų kelionių maršrutų, dalimi.

EMH yra suskaičiavusi, kad Europoje kasmet įvyksta apie 500 su jūriniu paveldu susijusių renginių, pritraukiančių apie 20 milijonų žiūrovų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite