Angle down Atgal

Britų mokslininkė įspėja: naujoji COVID-19 atmaina gali parklupdyti visą pasaulį

Pirmą kartą Anglijos grafystėje Kente aptikta koronaviruso atmaina gali tapti pasaulyje dominuojančia COVID-19 atmaina, prognozuoja Jungtinės Karalystės genetinės priežiūros programos vadovė. 

Profesorė Sharon Peacock BBC naujienoms sakė, kad naujasis viruso variantas „parklupdė visą šalį“ ir „greičiausiai parklupdys visą pasaulį“. 

Pirmą kartą ši atmaina nustatyta praėjusių metų rugsėjį pietryčių Anglijoje. Spartus atmainos išplitimas buvo sausį Jungtinėje Karalystėje (JK) įvesto griežto karantino priežastis. 

Kento atmaina jau aptikta daugiau nei 50 šalių. 

JK Covid-19 genomo konsorciumo direktorė Sh. Peacock pažymėjo, kad šalį paveikė viruso perduodamumas. 

„Kai suvaldysime virusą, arba kai jis mutuos ir nebebus toks užkrečiamas, tada galėsime dėl jo nebesijaudinti. Tačiau manau, kad, žvelgiant į ateitį, mes turėsime dėl ko nerimauti dar daugelį metų. Sakyčiau, ištisą ateinantį dešimtmetį.“ 

Dabartinės vakcinos buvo sukurtos pagal ankstesnes koronaviruso versijas, mokslininkai mano, kad jos vis tiek turėtų veikti prieš naujas atmainas.  

Sh. Peacock BBC sakė, kad nors ir normalu matyti įvairius viruso variantus, tik labai nedaugelis jų turi „ypatingų bruožų“. Šie bruožai gali išvengti imuninio atsako į skiepą arba sukelti sunkesnę ligą.  

Kembridžo universiteto biologė mano, kad pirmiausiai JK pasireiškusi viruso atmaina B.1.1.7 jau netrukus bus vyraujanti ne tik šalyje. 

„Labai tikėtina, kad ji dominuos visame pasaulyje“, – kalbėjo ji.  

Jau dabar „britiškos“ atmainos koronavirusas, kuris laikomas labiau užkrečiamu, patvirtintas daugiau kaip 50 šalių.  

Anot pranešimo, viena virusų atmainų, aptikta Bristolyje, laikoma atmaina, keliančia susirūpinimą. Šios atmainos mutacija tam tikru lygiu pajėgi įveikti susidariusį imunitetą, todėl neatmestina, kad ji galėtų būti ne tokia jautri vakcinai.

Pagal Dailystar.co.uk.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite