Angle down Atgal

Biržuose paminėtas Siauruko 100 metų gimtadienis

Biržų rajono savivaldybė bei Turizmo informacijos centras šeštadienį, rugsėjo 25 dieną, pakvietė vaikus į Biržų siaurojo geležinkelio stotį, kur buvo paminėtas Biržų siaurojo geležinkelio 100 metų gimtadienis. Tai buvo dar vienas jau antrą savaitę Biržuose besitęsiančių Europos paveldo dienų renginys.

Nors nuo ryto pliaupęs lietus, atrodė, sugadins šventę, prieš pat gimtadienį išsigiedrijo, ir vaikus saulės nutvieksta siaurojo geležinkelio stotis pasitiko įvairiaspalviais balionėliais ir girliandomis su Europos paveldo dienų atributika išpuoštas „jubiliatas“.

Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė sakė, kad puiku, jog organizuojant Europos paveldo dienas bene pirmą kartą prisiminti patys mažiausieji biržiečiai. Vicemerė pasveikino gausiai susirinkusius mažuosius ir juos lydinčius tėvelius su švente, palinkėjo gerų įspūdžių ir pakvietė paragauti Savivaldybės dovanos – didžiulio torto, kuriame buvo pavaizduotas Siauruko garvežys. Uždegus žvakutes ir nuskardėjus plojimams bei sveikinimams A. Garšvaitė pakvietė mažuosius ragauti gimtadienio torto.

Savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas paveldosaugininkas Dalius Mikelionis papasakojo vaikams, kaip prieš 100 metų į Biržus buvo tiesiamas siaurasis geležinkelis, kaip ūkininkai pusdykiai pardavinėjo savo žemę, ten, kur buvo numatytas tiesti siaurukas, kaip patys žmonės vežė smėlį ir klojo bėgius, kad tik geležinkelis greičiau pasiektų miestą. Biržams geležinkelis buvo labai svarbus, nes prieš 100 metų automobilių dar beveik nebuvo, o arkliu pasiekti kitus miestus ir vežti prekes bei ūkininkų produkciją buvo sunku.

Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė pasidžiaugė taip gausiai susirinkusiais mažaisiais turistais ir pakvietė į smagią ir nuotaikingą pažintinę kelionę vaikams ir jų tėveliams „Aplink Biržus su Siauruku“. Turizmo specialistė Vaiga Landauskienė pristatė specialią užduotėlių knygelę, supažindinančią vaikus su kultūros paveldu Biržų krašte ir pristatė naują interaktyvų maršrutą mobiliojoje programėlėje.

Vaikai aplankė Biržų pilį, kur suskaičiavo, kiek rūmų fasade yra langų, spėliojo, ką reiškia išgrįstos linijos Nepriklausomybės aikštėje, sužinojo, kuo skiriasi „Baltoji“ ir „Raudonoji“ bažnyčios, nuėję ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu iki Astravo pasigrožėjo parku ir fotografavosi su liūtais ir netgi aplankė Mantagailiškio dvarą, kur išbandė Montebol žaidimą.

Čia pačių ištvermingiausių mažųjų keliauninkų laukė dar vienas siurprizas: dvaro savininko paruošti gaivinantys gėrimai ir Biržų TIC užsakyti specialūs sausainiai su Siauruko garvežiuku ir jubiliejų primenančiu skaičiumi „100“.

Siauruko šimtmečio gimtadienio šventimas ir kelionė užsitęsė geras 5 valandas, tačiau net mamos stebėjosi, kad darželinukai ir pradinukai buvo tokie ištvermingi ir su didžiausiu užsidegimu atlikinėjo užduotis, spardė į duobutes kamuolį ir klausėsi pasakojimų apie mūsų krašto istoriją ir paveldą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite