Angle down Atgal

Biržuose paminėta Baltų vienybės diena

Rugsėjo 22 d. minima Baltų vienybės diena. Šiai dienai paminėti skirti iškilmingi renginiai kasmet vyksta skirtingose vietose – vienais metais Lietuvoje, kitais Latvijoje ir vis kitame mieste. Pernai Baltų vienybės diena buvo iškilmingai paminėta Biržuose.

Šiemet ją minėti turėjome Kuldygoje, Latvijoje, tačiau dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės paskelbtų apribojimų šiai datai paminėti skirti iškilmingi, masiniai, daug dalyvių ir žiūrovų sutraukiantys renginiai nukelti į ateinančius metus. Tačiau iškili data pamiršta nebuvo.

Biržuose Baltų vienybės dienos paminėjimas prasidėjo Lietuvos ir Latvijos vėliavų pakėlimu. Jas prie Biržų rajono savivaldybės administracijos pastato anksti ryte iškėlė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir administracijos direktorius Vidas Eidukas, taip simboliškai pagerbdami lietuvių ir latvių tautų bendrystę ir vienybę, kuri tampa ypač stipri, kai reikia kovoti vardan bendrų tikslų ir prieš bendrus priešus.

Vakare paminėti Baltų vienybės dieną kartu su kaimynais latviais Biržų kultūros centras pakvietė į Germaniškį (Biržų r., pasienis su Latvijos Respublika). Ten vienoje Nemunėlio upės pakrantėje susirinko kaimynai latviai, kitoje būriavosi lietuviai. Renginys prasidėjo lietuvių-latvių sąšauka su ragų ir būgnų muzika bei simboliniu pasisveikinimu, vykusiu pačiame Nemunėlio upės viduryje, apsikeičiant ugnies deglais, nuo kurių buvo uždegti abiejose upės pusėse sukrauti laužai. Šventės pagrindiniais akcentais tapo teatralizuotas lietuvių ir latvių atliktas vienybės ir ramybės simbolių žalčių paleidimas upe bei Žalčių sergėtojos skulptūros atidengimas Lietuvos Nemunėlio upės kranto pusėje. Šventę tęsė Biržų ir Germaniškio folklorų ansamblių susidainavimai su Latvijos Respublikos kolektyvais ir baltiškos vaišės.

Baltų vienybės dienos minėjime dalyvavęs Biržų rajono savivaldybės meras V. Jareckas susirinkusiems abiejose Nemunėlio upės krantuose kalbėjo: „Mūsų tautas sieja šimtmečių istorija, vienija – dabartis. Tai bendrai jau įgyvendinti ir įgyvendinami įvairūs projektai, bendri tikslai ir siekiai Europos sąjungoje, bendros vertybės. Ir nors šiandien dėl koronaviruso plitimo keliamų grėsmių turime laikytis bendravimo apribojimų ir negalime vieni kitiems paspausti rankų ar broliškai apsikabinti, visgi tikiu, jog vienybės dvasia mūsų ir mūsų brolių latvių širdyse yra stipri. Visų Biržų krašto žmonių vardu sveikinu Jus, gerbiamus kaimynus, brolius, su Baltų vienybės diena. Linkiu visiems gražios ir įsimintinos šventės!”

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite