Biržų rajono moksleiviai – vieni sportiškiausių

Biržų "Saulės" gimnazijos lengvaatlečiai

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

89778

Finišavo nuo lapkričio iki birželio trukęs masiškiausias sporto renginys šalyje – Lietuvos mokyklų žaidynės. Sėkmingai 2018-2019 mokslo metais pasirodė Biržų rajono savivaldybės mokyklos.

Tūkstančiai moksleivių iš įvairių šalies miestų ir miestelių nuo rudens iki vasaros rungėsi 24 sporto šakose – nuo krepšinio ir futbolo iki orientavimosi sporto, svarsčių kilnojimo ar slidinėjimo.

Priklausomai nuo sporto šakos dalyvių skaičiaus siekdami nugalėtojų turėjo įveikti kelis arba vieną etapus. Iš viso surengtos 268 zoninės, 127 tarpzoninės, 73 finalinės varžybos. Atskirose sporto šakose prizininkai paaiškėjo ir pagal amžiaus grupes, teritorinį principą. 45 medalių komplektai išdalinti tarp bendrojo ugdymo mokyklų, 10 – pradinių klasių kategorijoje ir 18 – vien tik tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kiekvienose sporto varžybose mokyklos rinko taškus bendrai kompleksinei įskaitai. Regionų įskaitoje (III grupėje tarp mažesniųjų savivaldybių) pirmąją vietą, kaip ir praėjusiais metais, užėmė Biržų rajonas.

Gimnazijų ir vidurinių mokyklų bendroje įskaitos III grupėje antrą vietą iškovojo Biržų „Saulės“ gimnazija. Tarp progimnazijų ir pagrindinių mokyklų III grupės antra liko Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla, septinta - Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla.

Kaimo vietovių progimnazijų, pagrindinių mokyklų įskaitoje trys Biržų rajono mokyklos pateko į geriausiųjų dešimtuką - Papilio (4 vieta), Pačeriaukštės Petro Poškaus (8 vt.) ir Pabiržės (10 vt.) pagrindinės mokyklos.

Biržų rajono moksleiviai laimėjo ir kelių sporto šakų varžybas. „Saulės“ gimnazijos vaikinai nugalėjo lengvosios atletikos atskirųjų rungčių vyresniųjų grupės varžybose, o mišri komanda - sportinio šaudymo šautuvu turnyre.

Visus mokslo metus moksleiviai ne tik sportavo, bet ir dalyvavo edukacinėse veiklose, o patarimų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančių sportininkų istorijų galėjo išvysti kiekvieną mokslo metų šeštadienį specialioje televizijos laidoje.

Lietuvos mokyklų žaidynes kartu su LTOK organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. Žaidynių tikslas - per sportą ugdyti fiziškai ir pilietiškai aktyvų jaunimą, skleisto olimpinius idealus.