Angle down Atgal

Biržų kultūros centro Pabiržės skyriaus folkloro ansambliui „Žemyna" įteikta „Aukso paukštė“

Sekmadienį, liepos 19 d., Pabiržės senajame parke, Biržų kultūros centro Pabiržės skyriaus folkloro ansambliui „Žemyna" buvo įteikta „Geriausio krašto folkloro ansamblio ir vadovo“ nominacija – „Aukso paukštė“. Garbingus apdovanojimus ansamblio dainininkams  įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Nematerialaus kultūros paveldo specialistė Loreta Sungailienė.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštės“ nominacijos yra aukščiausias mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimas. Šiais apdovanojimais įvertinami geriausi metų kolektyvai ir jų vadovai už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, naujas programas, laimėtas prizines vietas.

„Žemynos“ folkloro ansambliui vadovauja etnomuzikologė Aušra Butkauskienė. Savo veiklą folkloro ansamblis pradėjo 1997 m. Jo repertuaras apima nuo šiaurės rytų aukštaičių giesmių-sutartinių, daugiabalsių dainų iki tradicinių senovinių šokių bei Aukštaitijos regiono tautinio kostiumo ir tarmės pristatymo ir populiarinimo. Didžiąją dalį repertuaro ansamblio nariai „paveldėjo“ iš savo tėvų ir krašto senolių.

Sveikindama „Aukso paukštės“ laimėtojus Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė sakė: „Šiandien Biržų krašte nusileido trečioji „Aukso paukštė“. 2007 m. „Aukso paukštės“ nominaciją pelnė Biržų ,,Saulės“ gimnazijos mišrus choras, o 2013 m. Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras. Džiaugiuosi, jog turime tiek daug kūrybingų ir savo kraštui bei jo kultūrai atsidavusių žmonių. „Žemynos“ folkloro ansambliui linkiu ir toliau būti stipriam, vieningam bei pelnyti dar daug svarių apdovanojimų ir dar ilgai mus džiuginti savo pasirodymais!“ Mero pavaduotoja folkloro ansambliui „Žemyna“ įteikė Biržų rajono savivaldybės mero padėkos raštą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite