Angle down Atgal

„BioNTech“ tikisi, kad jos vakcina nuo birželio bus leista skiepyti 12–15 metų vaikus ES

Bendrovė „BioNTech“ ketvirtadienį pranešė besitikinti, kad jos vakcina nuo COVID-19, sukurta bendradarbiaujant su farmacijos milžine „Pfizer“, nuo birželio mėnesio bus leidžiama skiepyti 12–15 metų vaikus Europoje.

Ši vokiečių bendrovė yra „baigiamajame etape“ ruošiantis paprašyti Europos priežiūros institucijų suteikti reikiamą leidimą, savaitraščiui „Der Spiegel“ pareiškė „BioNTech“ vadovas Uguras Sahinas (Uhuras Šachinas).

Tyrimo duomenų vertinimas „vidutiniškai trunka nuo keturių iki šešių savaičių“, pridūrė jis.

Vaikų skiepijimas laikomas svarbiausiu kitu žingsniu kolektyvinio imuniteto ir pandemijos nutraukimo link.

Galimybė imunizuoti vyresnius vaikus iki kitų mokslo metų pradžios taip pat sumažintų įtampą tėvams, priverstiems derinti nuotoliniu būdu besimokančių vaikų priežiūrą su savo darbu.

„Labai svarbu sudaryti vaikams galimybę grįžti į įprastą mokyklinį gyvenimą ir leisti jiems susitikinėti su šeimos nariais ir draugais“, – „Der Spiegel“ sakė U. Sahinas.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ anksčiau šį mėnesį jau kreipėsi į JAV priežiūros tarnybas prašydamos skubos tvarka leisti skiepyti jų preparatu 12–15 metų vaikus.

U. Sahinas tikisi kitą trečiadienį pateikti panašų prašymą Europos vaistų agentūrai (EVA), pareiškė jis „Spiegel“.

Toks žingsnis žengtas „BioNTech“ ir „Pfizer“ kovo pabaigoje paskelbus, kad 3-ojo etapo klinikiniai jų vakcinos tyrimai su 12–15 metų vaikais parodė, kad jiems suteikiama 100 proc. apsauga nuo koronavirusinės infekcijos.

Abi kompanijos taip pat siekia kuo skubiau gauti leidimą skiepyti vyresnius nei šešių mėnesių vaikus.

„Liepą galėtų būti gauti pirmieji 5–12 metų asmenų rezultatai, o rugsėjį – jaunesnių vaikų rezultatai“, – pažymėjo U. Sahinas.

Jo teigimu, atliekami tyrimai „tekia daug vilčių“, kad „vakcinos suteikia vaikams labai gerą apsaugą“.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ produktas yra sukurtas pasitelkiant nauja iRNR technologiją ir praėjusių metų pabaigoje tapo pirmąja Vakarų šalyse patvirtinta vakcina nuo COVID-19.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite