Angle down Atgal

„BioNTech“: neturima įrodymų, kad vakciną reikia adaptuoti dėl naujų koronaviruso variantų

Vokietijos farmacijos įmonė „BioNTech“ pirmadienį nurodė, kad jos kartu su bendrove „Pfizer“ sukurtai vakcinai nuo koronavirusinės infekcijos kol kas nereikalingos jokios modifikacijos, kad apsaugotų nuo iki šiol atrastų naujų koronaviruso atmainų.

„Iki šiol nėra jokių įrodymų, kad „BioNTech“ dabartinę vakciną nuo COVID-19 būtina adaptuoti dėl pagrindinių nustatytų besirandančių [viruso] atmainų“, – sakoma bendrovės pranešime.

Vis dėlto rengdamasi būtinybei kažkuriuo metu koreguoti jau esamą vakciną kompanija kovo mėnesį pradėjo „modifikuotos, atmainoms pritaikytos“ vakcinos versijos bandymus.

„Šio tyrimo tikslas yra išstudijuoti priežiūros kelią, kuriuo „BioNTech“ ir „Pfizer“ eitų, jei [virusas] SARS-CoV-2 pakistų tiek, kad reiktų atnaujintos vakcinos“, – nurodė kompanija.

Taip pat vertinamas galimos trečios skiepo dozės poveikis patęsiant imunitetą ir apsaugant nuo COVID-19 sukeliančio viruso atmainų.

„BioNTech“ vadovas Uguras Sahinas (Uhuras Šachinas) balandžio mėnesį sakė, kad kompanijos vakcina apsaugo nuo Indijoje išaiškintos viruso atmainos.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina buvo pirma patvirtinta Vakaruose ir dabar yra tiekiama daugiau kaip 90 pasaulio šalių.

Kompanija tikisi plėsti gamybą ir iki metų pabaigos pagaminti iki 3 mlrd. vakcinos dozių. Anksčiau planuota pagaminti 2,5 mlrd. dozių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite