Angle down Atgal

Bibliotekoje pakvipo gardžiais kepiniais

Įvairiausių skonių ir išvaizdos saldūs kulinarijos šedevrai. Taip lapkričio 6 d. lankytojus pasitiko Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Čia jau trečius metus vyksta TV3 televizijos 10-ą kartą organizuojamos „Išsipildymo akcijos“ įkvėpta iniciatyva – „Pyragų diena“.

Šios saldžios aukojimo tradicijos metu Viešosios ir Šiaurinės bibliotekos darbuotojos kvietė lankytojus ragauti ir savo auka prisidėti prie akcijos.

Bibliotekose tądien jau nuo pat ryto kvepėjo vanile, cinamonu, obuoliais, šokoladu ir kava... Siūlėme paragauti kelių rūšių ir subtiliausių skonių skanumynų: nuo tradicinio trapaus obuolių, varškės, šokoladinio iki mielinio aguonų ar amerikietiškas sūrio pyrago. Pyragai šiemet – ne tik saldūs, bet ir specifiniai, pagaminti iš grybų, morkų ir kitokių skanėstų. Visi skirtingi, tačiau labai gardūs.

Šiaurinė biblioteka lankytojus vaišino Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ mažųjų bibliotekos draugų atneštais pyragiukais, o Viešoji biblioteka, kad nebūtų per saldu, kvietė pasivaišinti ne tik darbotojų ir skaitytojų suneštais kvapniais pyragais, bet ir Panevėžio Jaunuolių dienos centro paruošta solidarumo kava.

Galimybę pasivaišinti šiais gardėsiais turėjo visa bibliotekos bendruomenė, lankytojai, mikrorajono gyventojai. Pyragai viliojo ir pačius mažiausius skaitytojus, ir šeimas, senjorus.

Bibliotekų lankytojai ne tik vaišinosi pyragais, vertino jų skonį, aukojo, bet ir domėjosi kepinių knygomis, dalijosi receptais, šnekučiavosi. Smagu, jog dėl kilnaus tikslo subūrėme skirtingus žmones pasišnekučiuoti prie puodelio kavos ir gabalėlio pyrago.

Socialinės – kulinarinės akcijos metu iš viso išdalinome per keliasdešimt gabalėlių gerumo.

Už iniciatyvos metu gautas lėšas ketiname įsigyti naujų knygų, kurios bus pažymėtos specialiu „Pyragų dienos“ akcijos užrašu, ir, žinoma, įgyvendinti pagrindinį šio sumanymo tikslą – prisidėti prie „Išsipildymo akcijos“.

Pyragai suvalgyti, o geri darbai dar bus padaryti. Ypatingai dėkojame Panevėžio M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centro moksleiviams už labai skanų ir didelį pyragą. Nuoširdus AČIŪ visiems kepusiems pyragus, gaminusiems kavą, palaikiusiems ir aukojusiems!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite