Angle down Atgal

Bib­lio­te­ka 3D spaus­din­tu­vu ga­mi­na prie­dus durų ran­ke­noms

Ko­ro­na­vi­ru­so grėsmė pa­ska­ti­no įstai­gas pa­suk­ti gal­vas ir paieš­ko­ti būdų, kaip pa­nau­do­ti tu­ri­mus re­sur­sus ir ap­si­sau­go­ti kiek įma­no­ma la­biau. Štai Kau­no Vin­co Ku­dir­kos vie­šo­ji bib­lio­te­ka su­manė 3D spaus­din­tu­vu ga­min­ti prie­dus durų ran­ke­noms, ku­rie leid­žia du­ris ati­da­ry­ti plaš­ta­ka ne­lie­čiant ran­ke­nos.

Durų rankenos neabejotinai yra vienas labiausiai užterštų paviršių. Specialus priedas, montuojamas ant rankenos, leidžia duris atidaryti dilbiu arba alkūnės linkiu – drabužiais uždengta rankos dalimi – ir taip sumažinti galimo kontakto su virusu užterštu paviršiumi tikimybę.

Vin­co Ku­dir­kos vie­šo­sios  bib­lio­te­kos nuotr.
Vin­co Ku­dir­kos vie­šo­sios bib­lio­te­kos nuotr.

Šie priedai spausdinami pagal specialius brėžinius, kuriais nemokamai dalijasi kompanija „Materialise“. Kiekvienas norintysis juos gali naudoti ir pritaikyti pagal savo poreikius. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka modifikavo brėžinius ir pagal juos pagamino rankenų priedus, kuriuos sumontavo keturiose šalia bibliotekos Girstupio padalinio, kur ir yra 3D spausdintuvas, esančiose įstaigose: parduotuvėse ir vaistinėje.

Biblioteka kviečia visus, turinčius 3D spausdintuvą, prisidėti prie iniciatyvos.

Parengta pagal Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite