Angle down Atgal

Benedikto kiaušinis – tarsi prabangus patiekalas

Nežinau, kaip jūs, bet aš karštomis vasaros dienomis noriu tik lengvo maisto. Salotos, sumuštinis ar kiaušinis man pats tas. Šį kartą pati viriau ir jus išmokysiu pasiruošti Benedikto kiaušinį. Gražiai jį patiekus, atrodo, kad ragaujate prabangiausią patiekalą.

Toks kiaušinio paruošimo būdas dabar itin madingas. Kavinėse už jį galite sumokėti ir iki dešimties eurų, na, bet mes pasigaminkime namuose – paprasčiau ir pigiau.

Jums reikės:

  • 1 kiaušinio;
  • 1 šaukšto baltojo vyno acto;
  • 1 riekelės forminės duonos;
  • 1 šaukštelio majonezo;
  • 1 pomidoro;
  • krapų, bazilikų ar kitų mėgstamų žolelių;
  • „Bruschettos“ prieskonių.

Į vandenį pilame šaukštelį baltojo vyno acto, užviriname, šaukštu maišant, padarome sūkuriuką ir mušame kiaušinį. Verdame 4 minutes, jei norime dar skystoko vidaus. Mano patarimas – kiaušinį įmuškite į puodelį ir tik tada atsargiai leiskite į vandenį. Taip jis išlaikys daug gražesnę formą.

Kiaušinį dėsime ant forminės duonos skrebučio, kurį kepinau keptuvėje su šaukšteliu kanapių sviesto. Ant skrebučio plonai užtepame majonezo, beriame smulkiai supjaustytą pomidorą, sumaišytą su „gyduolis.lt“ „Bruschettos“ prieskoniais Šie prieskoniai – tikras mano atradimas. Jie tinka salotoms, užkepėlėms, picoms, padažams, skrebučiams, troškiniams, sriuboms, užtepėlėms, mėsos patiekalams. Visur, kur tik dera pomidorai.

Viršų dar pabarstome šviežiai maltais pipiriukais. Ant tokio pagrindo tupdome Benedikto kiaušinį, dar pabarstome smulkintų krapų ir papuošiame šviežio baziliko lapeliu.

Tokius pusryčius, pietus ar vakarienę mėgstu pasigaminti, kai laiką leidžiu viena. Tada įsikuriu lauke su knyga, arbata ir tokiu lengvu užkandžiu, užsimirštu rūpesčius ir puikiai pailsiu. Pabandykite!

P. S. Jei norite paragauti mano minėtų „gyduolis.lt“ „Bruschettos“ prieskonių,
jų galite užsisakyti internetinėje geros savijautos parduotuvėlėje www.gyduolis.lt
arba prekybos centre „Tilžė“ (Tilžės g. 225, Šiauliai)
esančioje jų parduotuvėje „gyduolis.lt“.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite