Angle down Atgal

Bendrovėje “Šiaulių energija” – kraupi nelaimė

Tragedija vienoje didžiausių Šiaulių įmonių. Žuvo, kaip manoma, dėl neatsargaus elgesio į kuro tiekimo transporterį įtrauktas 58-erių vyras. Iki atvykstant specialiosioms tarnyboms, žuvusio šaltkalvio kūno įrenginiuose ieškojo patys bendradarbiai.

Nelaimė įvyko pirmadienio rytą, apie pusę dešimtos. 58-erių vyras, kartu su dar dviem šaltkalviais, darbavosi katilinėje. Jie turėjo patikrinti, kodėl vienas iš septynių biokuro tiekimo sistemos transporterių skleidžia pašalinį triukšmą. Darbininkai pastebėjo, kad atitrūko vibro grotų jungiamoji detalė ir nusprendė ją atsukti, kad galėtų suremontuoti. Besukant, detalė išslydo iš rankų ir įkrito į pirmąjį transporterį. Vienas darbuotojas nuėjo prie paskutiniojo, į transportavimo sistemos pabaigą, kad atsidaręs liuką pažiūrėtų, ar detalė atvažiavo su biokuru iki katilų bunkerių. Kitas šaltkalvis, dėl kol kas nežinomų priežasčių, nutarė užlipti ant katilinės stogo. Pirminiais duomenimis, jis atidarė ketvirtojo transporterio dangtį ir, matyt, pastebėjęs juo šliaužiančią detalę, pabandė ją ranka pagauti. Netoliese dirbęs kolega tespėjo pamatyti, kaip 58-erių vyrą įtraukė judantys įrenginiai. Skubiai sustabdyta visa transporterių grandinė.

Kol įrenginiai buvo sustabdyti, žuvusį vyrą judantis kuro tiekimo transporteris nuvilko dar apie 14 metrų. Sumaitotą kūną iš įrenginių ištraukė atvykę ugniagesiai. Kartu atskubėjo policijos pareigūnai, Valstybinės darbo inspekcijos atstovai. Vyriausiojo darbo inspektoriaus teigimu, tai nelaimingas atsitikimas, kurio tikrai galėjo nebūti. Tragediją nulėmė elementarių darbo saugos taisyklių nesilaikymas.

Žuvusio vyro vadovas – vis dar šoko būsenos. Jis prisipažįsta nė nenumanantis, kodėl atsakingas, apie pusantrų metų įmonėje dirbęs žmogus pasielgė taip neapdairiai.

Ar 80-ies centimetrų gylio judančiame transporteryje detalę pagauti mėginęs vyras įkrito, ar buvo įtrauktas įrenginių – kol kas nėra žinoma. Valstybinė darbo inspekcija atlieka tyrimą. Ji taip pat aiškinsis, ar buvo padarytos klaidos iš administracijos pusės, darbo organizavime, analizuos atsakomybę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite