Angle down Atgal

Bendromis gyventojų ir savivaldybės investicijoms tvarkomi dar du keliai

Kretingos rajono savivaldybė jau ketvirtus metus įgyvendina programą, pagal kurią gyventojai turi galimybę savo privačiomis investicijomis prisidėti prie spartesnio kelių remonto. Šiais metais kooperuojant gyventojų ir savivaldybės biudžeto lėšas numatyta sutvarkyti privažiuojamąjį kelią prie sodininkų bendrijos „Rasa“, šalia Jokūbavo, ir išasfaltuoti Parko gatvę Kretingoje.

Užbaigusi viešųjų pirkimų procedūras, statybos rangos sutartį dėl Kalno tako Jokūbavas-Kumponai, privažiuojamojo kelio prie sodininkų bendrijos „Rasa“, savivaldybės administracija su UAB „VVARFF“ pasirašė gegužės 21 dieną. Sutartimi numatyta įrengti asfalto dangą apie 0,320 kilometro ilgio kelio atkarpoje bei suformuoti nuolydžius paviršinių nuotekų nuvedimui, kadangi šis kelias leidžiasi gana staigia nuokalne, kuri yra itin problemiška ir nesaugi vos stipriau palijus ar žiemos metu.

Kelio prie sodininkų bendrijos „Rasa“ kapitalinio remonto darbai su projektavimu kainuos 60,9 tūkst. eurų, iš kurių 30 proc. arba 18,5 tūkst. eurų skirs patys šiuose soduose gyvenantys žmonės. Darbus numatyta atlikti per keturis mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo dienos.

Apie 0,185 kilometro ilgio Kretingoje esančios Parko gatvės (ruožo nuo žemės sklypo adresu Parko g. 13 iki Parko g. 25 sklypo pabaigos) ir 0,139 kilometro jungiamojo kelio tarp Dvaro ir Parko gatvių asfaltavimo darbai taip pat bus pradėti netrukus. Šiuo metu rangovas UAB „Žemaitijos keliai“, su kuriuo statybos rangos sutartis pasirašyta praėjusį gruodį, atlieka asfalto tiesimui būtinus paruošiamuosius darbus. Šiuo projektu kartu įrengiama ir lietaus nuotekų tinklų infrastruktūra. Darbų sutartinė kaina – 139,4 tūkst. eurų.

Primename, kad gyventojai arba juridiniai asmenys, pageidaujantys skirti privačių lėšų vietinės reikšmės kelių sąlygoms pagerinti, paraiškas Kretingos rajono savivaldybės administracijai gali teikti nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 1 dienos. Paraiškos vertinamos ir prioritetiškumas nustatomas pagal Asmenų, pageidaujančių skirti privačių (tikslinių) lėšų Kretingos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių statiniams rekonstruoti, taisyti (remontuoti), pasiūlymų teikimo, jų vertinimo, pripažinimo tinkamais įgyvendinti ir finansavimo tvarkos apraše nustatytus kriterijus ir savivaldybės biudžete numatytas lėšas.

Džiugina, kad pastaraisiais metais gyventojų susidomėjimas privačiomis lėšomis prisidėti prie spartesnės asfaltuotinų kelių tinklo plėtros didėja ir paraiškų pateikiama vis daugiau.

Turint klausimų dėl paraiškų teikimo pasikonsultuoti galima Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriuje: kreiptis į vedėją Sigutę Jazbutienę, tel. (8 445) 75113, el. p. sigute.jazbutiene@kretinga.lt.

Kretingos rajono savivaldybė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite