Angle down Atgal

Bendrasis priėmimas baigėsi, tačiau tapti studentu dar galima suspėti

Nors kasmet stojimo į aukštąsias mokyklas reikalavimai griežtinami, Šiaulių valstybinė kolegija sėkmingai formuoja savo kontingentą, šiais metais jau pasirašyta daugiau nei 430 studijų sutarčių su būsimaisiais pirmo kurso studentais, iš jų daugiau nei 200 – valstybės finansuojamų studijų. Studijų sutartis su Kolegija pasirašė ir du „šimtukininkai“ – asmenys, iš valstybinio brandos egzamino surinkę maksimalų balų skaičių.

Iš viso akademinės grupės suformuotos 16-oje Kolegijos studijų programų, dvi iš jų – naujos: tai Odontologinė priežiūrabei Gamybos ir logistikos vadyba. Nuo rudens į Šiaulių valstybinės kolegijos gretas įsilies apie 500 pirmo kurso studentų. 2018–2019 m. m. Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijuos daugiau nei 1800 studentų. Skaičius negalutinis, nes judėjimas dar vyksta, tapti studentu galima tiesioginio priėmimo metu ir tikrai dar yra galimybių prisijungti prie būsimų studentų. Tęsiamas priėmimas ir į naujos studijų programos Mechatronikaištęstines studijas.

Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programos visų bendrojo priėmimo etapų metu stojančiųjų prašymuose nurodytos daugiau nei 3000 kartų, iš jų daugiau nei 800 – pirmuoju prioritetu. Daugiausia studijų sutarčių pasirašyta Bendrosios praktikos slaugos, Socialinio darbo, Buhalterinės apskaitos, Gamybos ir logistikos vadybos, Kosmetologijos, Automobilių techninio eksploatavimo studijų programose.

Ateinančiais metais daugiau nei 130 studentų pasinaudos „Erasmus+“ mainų programos galimybėmis išvykti svetur studijoms ir praktikai, 35 dėstytojai iš užsienio šalių atvyks skaityti paskaitas mūsų studentams, 50 dėstytojų išvyks dėstyti į partnerių institucijas svečiose šalyse. 2018–2019 m. m. laukiama atvykstant studentų iš Čekijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Latvijos, Turkijos ir kitų šalių.

Dvidešimt aštuoni universitetų ir kolegijų studentai 2018–2019 studijų metais už puikius akademinius pasiekimus gaus penkių Lietuvos prezidentų stipendijas. Tarp 28 geriausių šalies studentų – ir 2 Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai. Prezidento Kazio Griniaus stipendija skirta Monikai Martinaitytei, Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Bendrosios praktikos slaugos studijų programos IV kurso studentei. Prezidento Jono Žemaičio stipendija įvertinti Rodžertino Karašo, Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Statybos studijų programos III kurso studento pasiekimai.

Šiemet pirmą kartą Šiauliuose studijuojantys studentai gali pasinaudoti Šiaulių miesto savivaldybės parama – sudarę sutartį su darbdaviu, kuris po studijų priims dirbti 3 metų laikotarpiui, studentai visą studijų laikotarpį (kiekvieną mėnesį) gali gauti negražintinas stipendijas.

Šiaulių valstybinė kolegija patenkinta šių metų priėmimo rezultatais. Startuojame su puikia energija, aktyviai, jau rugsėjo 6 d. Šiaulių arenoje organizuojame Šiaulių miesto, rajono vaikų, jaunimo ir jų tėvų aktyvaus, kūrybiško laisvalaikio užimtumo parodą „Tavo PIN KODAS 2018ׅ“, renginio metu vyks praktinės-kūrybinės dirbtuvės moksleiviams, motyvacinės sesijos su šalyje žinomais žmonėmis (dr. Austėja Landsbergiene, keliautoju Rimvydu Širvinsku-Makaliumi, verslininku Ilja Laurs), lauksime visų interaktyviame Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) infomobilyje. Darbų daug, veiklų daug, ateinančiais metais vėl būsime matomi visuose didesniuose miesto renginiuose – einame tik pirmyn.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite