Angle down Atgal

Bendradarbiavimas su Vokietijos Raudonuoju Kryžiumi bus tęsiamas

Vokietijos Raudonojo Kryžiaus atstovai iš Kronshageno miesto Ignaliną aplanko jau 24-ąjį kartą. Šis vizitas ypatingas tuo, kad svečiai – Reinhardas Miuleris ir Gisela Bergeman – susipažino su naujaisiais Ignalinos rajono savivaldybės vadovais ir aptarė tolesnį bendradarbiavimą. Susitikime dalyvavo meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė ir svečius globojanti Raudonojo kryžiaus atstovė Irena Rapkauskienė.

„Džiaugiamės susipažindami su Ignalinos partneriais, norėtume daugiau sužinoti apie jūsų veiklą ir esame pasirengę kuo plačiau bendradarbiauti, pasiūlyti savivaldybės specialistų pagalbą ir kartu rūpintis tais asmenimis, kuriems labiausiai reikalinga pagalba...“,– pasveikinęs svečius kalbėjo meras Justas Rasikas. Meras apgailestavo, kad savivaldybė, atsižvelgiant į jos finansines išgales, viena pati nesugeba padėti visiems stokojantiems gyventojams, tačiau džiaugiasi visomis organizacijomis, kurios vykdo prasmingas paramos akcijas bei sveikina visas policijos, pasieniečių, kitų įstaigų ir pavienių žmonių iniciatyvas. Mero pavaduotojas kalbėjo apie savanorystės reikšmę ir siekį kiek įmanoma plačiau skleisti šią idėją, skatinti jaunus žmones savanoriauti, teikti pagalbą ir ugdyti vertybes, kurios jiems padėtų tolimesniame gyvenime.

Ilgametis Ignalinos bičiulis R. Miuleris prisiminė, kaip į Ignaliną atvyko pirmą kartą 2006 metais. Ir nuo tada kasmet čia apsilanko pora kartų per metus. Visi susitikimai būna šilti ir išsivežami patys geriausi įspūdžiai. Svečiai pasakojo apie susitikimus su globojamais vaikais Didžiasalyje ir Naujajame Daugėliškyje. Jiems labai smagu, kad ten visada yra laukiami. Per Kalėdas kiekvienam vaikui įteikiama asmeninė dovana, kurią rūpestingai, atsižvelgdami į vaiko amžių, lytį ir poreikius, sukrauna Kronshageno mokyklos mokiniai. Su dovanomis aplankomi ir seneliai Dūkšto globos namuose. Vokiečiai atveža nemažai naudingų daiktų, higienos ir švaros priemonių. Jie džiaugiasi galėdami padėti sunkiai besiverčiantiems Ignalinos gyventojams, jiems vietoje nuperkama maisto produktų. R. Miuleris ypač šiltai atsiliepė apie bendravimą su daug metų talkinančia Irena Rapkauskiene, kuria jie labai pasitiki ir vertina nuoširdžias pastangas. Svečias minėjo, kad į Ignaliną šįkart važiavo su nerimu, nes nežinojo, kaip pavyks sutarti dėl veiklos tęstinumo ir kai kurių iškilusių klausimų sprendimo. Tačiau atvykę jie pamatė, kad problemos sprendžiamos, savivaldybė imasi iniciatyvos ir nerimo neliko. „Į savo gimtąjį miestą parvešime gerų žinių, kurios tikrai pradžiugins mūsų žmones.“,– sakė R. Miuleris.

Svečiai parsiveš ir mielų dovanėlių, kurias jiems su geriausiais linkėjimais ir padėka įteikė meras Justas Rasikas. Ypač juos pradžiugino leidiniai vokiečių kalba, nes juos bus galima panaudoti kaip priemonę reklamuojant Ignalinos kraštą. Tai dar viena iš malonių veiklų, kuria mielai užsiima Reinhardas ir Gisela. Jie patys su šeimomis ne kartą yra atvykę kaip turistai, labai mėgsta Ignalinos kraštą, jo gamtą ir todėl visiems pažįstamiems siūlo čia atvažiuoti.

Pokalbio metu buvo aptarti savivaldybės planai plėtojant turizmo paslaugas, kalbėta apie atsirandančius naujus nedidelius viešbučius, naujas pramogines paslaugas, turistinius maršrutus. Kalbėta apie bendruomeninių namų Didžiasalyje steigimą ir galimybę vaikams gyventi šeimynomis atskiruose butuose. Na o atsisveikinant jau suplanuotas ir kitas šių metų susitikimas prieš pat Kalėdas. Savivaldybės vadovai išreiškė norą prisijungti prie Raudonojo Kryžiaus dovanų teikimo akcijos ir kartu aplankyti globojamus vaikus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite