Bėgikė A. Andriukaitytė Suomijoje pagerino tris Lietuvos rekordus

Facebook nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

45109

Tamperėje (Suomija) vykstančio 17-ojo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato merginų 200 m bėgimo atrankoje penktadienį lietuvė Akvilė Andriukaitytė užėmė penktąją vietą ir pateko į pusfinalį.

18-metė lietuvė penktajame atrankos bėgime finišavo per 23,35 sek., pagerino Lietuvos jaunimo, 19-metų ir 18-metų rekordus be įvykdė Europos čempionato normatyvą (23,35 sek.). Šis jos rezultatas yra penktas Lietuvoje per visą istoriją.

Atrankoje varžėsi 31 bėgikė, o į penktadienį vakare vyksiantį pusfinalį pateko 24.

Į merginų šuolių į aukštį rungties finalą pateko 19-metė Urtė Baikštytė. Ji pirmuoju bandymu peršoko kartelę, iškeltą į 1 m 84 cm aukštį, ir pagerino asmeninį rekordą. Prieš tai ji be klaidų įveikė 1 m 70 cm, 1 m 74 cm, 1 m 77 cm, 1 m 80 cm ir 1 m 82 cm aukščius.

1 m 84 cm aukštį pirmaisiais bandymais įveikė dar trys sportininkės. Atrankoje dalyvavo 22 šuolininkės, o sekmadienį vyksiančiame finale dėl medalių kovos 12 lengvaatlečių.

Septynkovės varžybose Lietuvos atstovė Urtė Bačianskaitė po penkių rungčių užima 21-ąją vietą.