Angle down Atgal

Be šimtukų – nei iš vietos arba naujo gyvenimo etapo pradžia

„Atspindžiai“ jau rašė, kad šiemet ypatingai gerais balais abiturientai laikė brandos egzaminus. Per šalį šimtukininkų suskaičiuojama net 2 tūkstančiai. Kaišiadorių savivaldybės gimnazistai gali džiaugtis 18 – iolikos šimtukų derliumi. Ne išimtis ir Žiežmarių gimnazija, šiemet išleidusi 66-ąją abiturientų laidą.

Brandos atestatų įteikimo šventės svečiai.
Brandos atestatų įteikimo šventės svečiai.
Brandos atestatus įteikė direktorė I. Mažulienė ir pavaduotoja L. Lukoševičienė.
Brandos atestatus įteikė direktorė I. Mažulienė ir pavaduotoja L. Lukoševičienė.
Trys šimtukininkai - A. Kaminskas, S. Kaulakis ir J. Lukševičius.
Trys šimtukininkai - A. Kaminskas, S. Kaulakis ir J. Lukševičius.

Liepos 19-ąją į Šv. Jokūbo bažnyčią rinkosi pasipuošę abiturientai, jų tėveliai, sesės ir broliai, mokyklos vadovai, mokytojai, kiti svečiai. Susirinkusieji sugiedojo Lietuvos valstybės himną.

Šventę pradėjo Kaulakių šeimos ansamblis, vėliau padovanojęs dar vieną gražų muzikinį kūrinį. Iškilmių proga į abiturientus kreipėsi gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė. Ji padėkojo moksleiviams už gerą elgesį bei mokymosi rezultatus. „Sutikite pasaulį savyje. Gimnazija nusinešė 12 jūsų gyvenimo metų, padovanojusi žinias, pirmą meilę, nuotykius“, - sakė I. Mažulienė.

Administracijos direktorius M. Nasevičius prisiminė savo jaunystę, geri prisiminimai jį aplankė po Žiežmarių bažnyčios skliautais. „Visada pasitikėkite savo jėgomis, siekite savo tikslų“, - sakė direktorius. Vicemeras Darius Vilimas linkėjo nepamiršti, kad jų laukia tėvai, mokykla. „Būkite stiprūs, būkite savimi“, - sakė vicemeras. Miesto seniūnė Edita Kerdokienė linkėjo nepamišti savo ištakų, gimtinės ir ateitį kurti Lietuvoje. „Šiemetiniai abiturientai visi išlaikė brandos egzaminus. Iš viso baigė 42 abiturientai, tad kviečiu atnešti jų brandos atestatus“, - sakė direktorė. Palinkėjusi gero skrydžio, sėkmės stojant į aukštąsias mokyklas bei atrandant savo gyvenimo kelią, ji kartu su pavaduotoja Lina Lukoševičiene įteikė abiturientams taip lauktus brandos atestatus. Pirmiausiai brandos atestatus atsiėmė šimtukus gavę trys vaikinai. Tai Augustas Kaminskas, Saulius Kaulakis ir Justas Lukševičius.

Visi trys abiturientai gavo šimtukus iš Informacinių technologijų egzamino, vaikinai kaip susitarę gyrė mokytoją Nataliją Kocienę. Po šventės kalbinti vaikinai sakė, kad stos mokytis į Vilniaus universitetą, rinksis programavimo specialybę. Kaip žinome, šie specialistai visada ras darbą, tad šauniems vaikinams linkime sėkmės studijuojant.

Vienas po kito kviečiami abiturientai atsiėmė savo svarbiausią šio gyvenimo etapo dokumentą. Visiems direktorė I. Mažulienė rado gražų žodį, išvardijo jų pasiekimus – olimpiadose, konkursuose, mokyklos visuomeninėje veikloje. Abiturientai rikiavosi prieš susirinkusiuosius – pasipuošę, palikę už durų jaudulį, rankose spausdami padėkas bei brandos atestatus. Išlydint į suaugusiųjų gyvenimą abiturientus pasveikino Žiežmarių klebonas Rokas Puzonas. Jis prisiminė, kad daugelis baigusių gimnaziją čia buvo pakrikštyti, ėjo prie pirmos komunijos, gavo sutvirtinimo sakramentą.

„Linkiu kantrybės, sėkmės ir meilės Dievui, nes jis niekada neišduos, visada rasite paguodą maldose“, sakė klebonas. Kai atestatai buvo išdalinti, gimnazijos direktorė I. Mažulienė dėkojo tėveliams.

Už tai, kad lankėsi mokykloje, rūpinosi džiaugsmais bei problemomis. Daliai tėvų buvo įteiktos padėkos. Jas gavo V. Galubickienė, R. Balčiūnienė, J. Armonavičienė, D. Maciulevičienė, V. Valančienė, kiti.

Tėvelių vardu padėko žodį tarė Jolanta Armonavičienė, į gyvenimo kelią palydėjusi trečią savo atžalą. Mokytojams už kantrybę ir suteiktas žinias dėkojo Igoris Kudrešovas. Kalbėjo ir abiejų klasių auklėtojos. L. Kandratavičienė džiaugėsi praleistu laiku su baigusiais gimnaziją jaunuoliais. Gerokai ilgiau su mokiniais bendravo kita auklėtoja – Eglė Kanapinskienė.

„Prisimenu jus, nedrąsius penktokėlius. Dabar jūs pavirtote į elegantiškas damas ir gražius džentelmenus. Lai jūsų kelias veda į tikslą, lai gautos žinios kloja pamatus profesijai ir išsvajotai specialybei“, - sakė auklėtoja. Atėjusieji pasveikinti brandos atestatus gavusių moksleivių juos gėlėmis ir bučiniais apipylė jau bažnyčios šventoriuje. Čia vyko neplanuotos fotosesijos, buvo dalijami pažadai ir šypsenos. Laimingo jums skrydžio, mielieji.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

Su savo dailės būrelio narėmis Iveta ir Ieva nuoširdžiai atsisveikino mokytoja R. Dzedulionienė (dešinėje).
Su savo dailės būrelio narėmis Iveta ir Ieva nuoširdžiai atsisveikino mokytoja R. Dzedulionienė (dešinėje).
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite