Angle down Atgal

Bandymas slėpti įkalčius brakonieriui nepadėjo

Liepos pabaiga buvo ypač darbinga Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Tarp išaiškintų pažeidėjų – ir asmuo, žvejojęs užkabinamuoju būdu – kai žuvis gaudoma kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą.

Liepos 29 d., vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą, Veisiejo ežere, Lazdijų r. sav., Alytaus aplinkosaugininkai sulaikė pažeidėją, žvejojantį draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais. Asmuo naudojo tris tinklus ir sugavo tris lynus.

Apžiūrėjus pažeidėjo sodybą, rasti dar du draudžiami statomieji tinkai. Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo  protokolas, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Be to, už sugautus tris lynus  teks atlyginti 180 eurų gamtai padarytą žalą.

Liepos 30 d. Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą Nemuno upėje ties Birštonu sulaikė pažeidėją, žvejojantį draudžiamu užkabinamuoju būdu – žuvis gaudoma ar sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą.

Brakonierius žuvų sugavęs neturėjo, bet spėjo peiliu nupjauti valą, taip bandydamas paslėpti įkalčius ir norėdamas įtikinti pareigūnus, kad žvejojo teisėtai. Pažeidėjui išsisukti nepavyko – buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimta meškerė ir valtis. Asmeniui gresia  bauda nuo 120 iki 300 eurų ir žvejyboje naudotos meškerės ir valties konfiskavimas.

Liepos 27–rugpjūčio 2 d. Aplinkos apsaugos departamentas apie galimus pažeidimus gavo 494 pranešimus. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 26 kartus, apie medžioklės – 12. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 27 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 27, nuotekų – 22, vandens taršos – 20, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 15, vandens transporto priemonių – 6, oro taršos – 19, neteisėtų kirtimų – 6 kartus.

Šiuo laikotarpiu į autoįvykius pakliuvo 189 laukiniai gyvūnai, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 104 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 160 ir 79).

Ne darbo metu pareigūnai, reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, vyko 39 kartus. 5 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus, pasitvirtino 3 pranešimai. Apie žvejybos pažeidimus informuota 15 kartų, pasitvirtino 11.

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite