Baltijos šalių jaunimo taurėje Romas Bazelis užėmė 3 vietą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

18134

Sekmadienį Švedijoje ilgosios trasos rungtimi baigėsi tradicinė Baltijos šalių jaunimo orientavimosi sporto taurė.

Tarptautinėse varžybose, įvairaus amžiaus grupėse, varžėsi beveik 200 orientacininkų iš 6 šalių. Geriausiai, iš Lietuvos atstovų, pasirodė Romas Bazelis, kuris vaikinų iki 18 metų grupėje užėmė 3-ią vietą.

Varžybos vyko pietvakarių Švedijoje esančiame Blekingės lėno regione, po itin technišką ir sudėtingą vietovę – miško takeliai nusėti aštriais akmenimis. 7,5 km distanciją su 31 kontroliniais punktais lietuvis įveikė per 51 min. 46 sek. ir atsiliko 3 min. 35 sek. nuo pirmą vietą užėmusio švedo Filipo Trofasto. Antrą vietą toje pačioje amžiaus grupėje laimėjo latvis Ilgvarsas Caune. Kitas Lietuvos atstovas Pranas Germanavičius užėmė 8-tą vietą (54:32 min.).

Toje pačioje amžiaus grupėje besivaržiusi Judita Traubaitė tarp merginų užėmė 4-tą vietą ir taip pat buvo pagerbta per apdovanojimų ceremoniją. Lietuvė 5,7 km trasą su 29 kontroliniais punktais prabėgo per 52 min. 51 sek. Nuo lyderės lenkės Agnieškos Cych ji atsiliko 4 min. 33 sek.

Vyriausių merginų grupėje (iki 20 metų) dvi lietuvės rezultatų lentelėje rikiavosi viena po kitos. Deimantė Motiejūnaitė 7 km distanciją su 26 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 3 min. 12 sek. ir užėmė 7-tą vietą. Iškart po jos 8-oje pozicijoje rikiavosi Kastė Rutkauskaitė, kuri komandos draugei nusileido 8 sek.

Tarp jauniausių orientacininkų, merginų iki 16 metų grupėje Ugnė Liegutė buvo 5-ta. Mergina 4,6 km distanciją su 32 kontroliniais punktais įveikė per 39 min. 23 sek. ir nusileido grupės lyderei švedei Ebba Berglin beveik 3 minutėmis. Tarp bendraamžių vaikinų geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodė Andojas Lapinskas, kuris užėmė 7-tą vietą. 5,7 km trasą su 34 kontroliniais punktais jis įveikė per 46 min. 16 sek. Jis grupės nugalėtojui iš Švedijos Joarui Hertinui nusileido 7 min. 28 sek.

Kitais metais Baltijos šalių jaunimo orientavimosi sporto taurė vyks Lietuvoje.