Angle down Atgal

Baltijos šalių institucijų ir Europolo pareigūnai tarsis, kaip efektyviau užkirsti kelią į rinką suklastotiems maisto produktams

Pasaulio šalyse maisto produktų klastojimo mastai auga, o sukčiai nesibodi pelno siekti net žmonių sveikatos sąskaita. Pirmadienį, rugsėjo 20 dieną, Lietuvos muitinė, bendradarbiaudama su Europolu, organizuoja tarptautinį seminarą, skirtą kovai su suklastotais maisto produktais ir gėrimais.

Siekiant užtikrinti saugią maisto tiekimo grandinę bei sklandų teisėsaugos ir rinkos priežiūros tarnybų bendradarbiavimą, į Vilnių renkasi Lietuvos, Latvijos ir Estijos muitinių, rinkos priežiūros institucijų, Europolo, OLAF, Europos Komisijos atstovai bei intelektinės nuosavybės teisių savininkai.

Interpolo ir Europolo organizuojama tarptautinė operacija OPSON skirta kovai su maisto klastojimu, jo gamyba nesilaikant nustatytų reikalavimų, neteisėtu gabenimu bei intelektinės nuosavybės pažeidimais tęsiasi jau dešimtmetį. Ja, kaip pažymima Lietuvos muitinės pranešime, siekiama identifikuoti ir išardyti nusikalstama veika užsiimančias grupuotes, gaminančias, transportuojančias bei platinančias klastotus maisto produktus bei gėrimus, pagerinti tarptautinį teisėsaugos ir rinkos priežiūros tarnybų bendradarbiavimą.

Nuo 2014 metų prie tarptautinės pareigūnų komandos, koordinuojančios operaciją OPSON, prisijungė ir Lietuvos muitinė, kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet šalies rinką apsauganti nuo tūkstančių tonų netinkamos kokybės maisto produktų, gėrimų ir net pašarų gyvūnams.

Lietuvos muitinė operacijos OPSON metu pagrindinį dėmesį skiria intelektinės nuosavybės teises pažeidžiančių prekių patekimo į Lietuvos rinką užkardymui. Lietuvos muitinė šiemet OPSON operacijos metu sulaikė beveik 46 tūkst. butelių alkoholinių gėrimų, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Ankstesniais metais taip pat buvo sulaikyta įspūdingi kiekiai suklastotų prekių – daugiau nei milijonas vienetų saldainių, supakuotų ir paženklintų žinomais prekių ženklais, animacinių filmų herojais, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Paskutinės operacijos metu Europos Sąjungos šalyse buvo konfiskuota apie 15 tūkst. tonų potencialiai pavojingų maisto produktų ir gėrimų.

Atsižvelgiant į tai, kad suklastotos prekės dažniausiai yra gaminamos vienoje šalyje, o parduodamos – kitoje, labai svarbiu elementu tampa efektyviai funkcionuojanti muitinės sistema, galinti užkirsti kelią jų patekimui į rinką. Lietuvos muitinės dalyvavimas šioje operacijoje yra itin svarbus, atsižvelgiant ir į tai, kad Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos bei Rusijos Federacijos siena kartu yra ir Europos Sąjungos išorinė siena.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite