Angle down Atgal

Baltijos kelio trisdešimtmečio renginiuose dalyvavo ir varėniškiai

Rugpjūčio 23 d. paminėtas Baltijos kelio trisdešimtmetis. Šiai istorinei progai skirtuose renginiuose dalyvavo ir varėniškiai.

Varėnos rajono motociklininkai su Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Alvydu Verbicku priešakyje, pasipuošę Lietuvos vėliava ir trispalvėmis juostelėmis bei Varėnos atributika, prisijungė prie LR Prezidento Gitano Nausėdos globojami žygio ir važiavo nuo Varėnos iki Rygos Latvijos pasienio. Trisdešimt keturių varėniškių grupė, taip pat pasipuošusi Lietuvos ir Varėnos atributika, autobusu važiavo į keturiasdešimt pirmąjį kelio Vilnius–Panevėžys kilometrą, kur prieš trisdešimt metų Baltijos kelyje rankomis susikibo varėniškiai. Čia buvo padėtos gėlės prie Baltijos kelio atminimo kryžiaus. Varėniškius pagerbė ir lauktuvių įteikė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Varėniškiai jai taip pat įteikė atminimo dovanų. Vėliau jie vyko į Vilnių ir drauge su tūkstančiais šventiškai nusiteikusių žmonių bei kitais prie prasmingos akcijos prisijungusiais varėniškiais sustojo į „gyvąją grandinę“ šalia Neries. Prie jų prisijungė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta su šeima bei Seimo narys Juozas Baublys.

Vėliau visi dalyvavo šventiniame koncerte Katedros aikštėje, išklausė LR Prezidento Gitano Nausėdos, profesoriaus Vytauto Landzbergio bei kitų dalyvių kalbas ir sveikinimus. Meras Algis Kašėta pasidžiaugė, kad varėniškiai taip pat dalyvavo Baltijos kelio renginiuose: „Tokios jautrios akimirkos leidžia pajusti, kad mūsų jėga – vienybėje ir susitelkime!“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite