Angle down Atgal

Baltarusija kreipėsi į Lietuvą: prašoma apklausti V. Adamkų

Baltarusijos generalinė prokuratūra trečiadienį kreipėsi į Lietuvą, prašydama suteikti teisinę pagalbą baudžiamojoje byloje dėl Baltarusijos gyventojų genocido Antrojo pasaulinio karo metais, pranešė tyrimų grupės pirmininko pavaduotojas, Baltarusijos generalinės prokuratūros vyresnysis prokuroras Eduardas Skuratas.

„Remdamiesi Baltarusijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos 1992 m. spalio 20 d. pasirašyta sutartimi dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civiliniais, šeiminiais ir baudžiamaisiais klausimais, Baltarusijos generalinė prokuratūra kreipėsi į kompetentingas Lietuvos teisėsaugos institucijas su prašymu suteikti teisinę pagalbą baudžiamojoje byloje dėl Baltarusijos gyventojų genocido“, – žurnalistams sakė E. Skuratas.

Pasak E. Skurato, šioje byloje Baltarusija kaip liudytoją nori apklausti kadenciją baigusį Lietuvos prezidentą Valdą Adamkų.

„Tyrėjai tikrina informaciją apie tai, kad vadinamosios Tėvynės gynimo armijos štabe, savanoriškai davęs priesaiką kaip „Minsko mėsininko“ padėjėjas, tarnavo ne kas kitas, o Voldemaras Hubertas Laimutis Adamkavičius, vėliau pakeitęs vardą į Valdo Adamkaus“, – teigė prokuratūros atstovas.

A. Impuliavičiaus vadovaujamas nacių SS pavaldus pagalbininkų batalionas per Antrąjį pasaulinį karą vykdė baudžiamąsias operacijas Baltarusijos teritorijoje.

Baltarusijos prokuroras patikslino, kad tiriamos 1944 m. V. Adamkaus eitos pareigos.

„Šiuo metu turime duomenų apie 1944 m. Galimai bus nustatyta kitų duomenų“, – teigė E. Skuratas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite