Angle down Atgal

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje

Šiandien, balandžio 6-ąją, jau keturioliktus metus Lietuvoje minima Saugaus eismo diena, kuria siekiama atkreipti eismo dalyvių dėmesį į eismo saugumą. Tai diena, suteikianti galimybę dar kartą kiekvienam visuomenės nariui, eismo dalyviui, susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje.

Saugaus eismo dienos proga pakalbinome ilgametį Utenos aps. VPK Kelių policijos skyriaus viršininką Rolandą Antaną Skrebiškį.

Kiekvienais metais Jūsų vadovaujamo skyriaus pareigūnai šią dieną mini, primena mums saugaus eismo reikalavimus. Šiais metais, dėl visiems suprantamų priežasčių bus atsisakyta akcijų, renginių. Tad, kaip šiandien Utenos aps. VPK pareigūnai paminės šią dieną?

- Šiuo visiems sunkiu laikotarpiu yra sudėtinga tinkamai paminėti šią dieną, negalint tiesiogiai bendrauti su visuomene ir eismo dalyviais. Planuoti renginiai bus susieti su vėliau vyksiančiais kitais renginiais skirtais saugiam eismui. Belieka tik nuotoliniu būdu palinkėti visiems eismo dalyviams atidžiai vykdyti kelių eismo taisyklių reikalavimus, būti pakantiems ir pagarbiems vienas kitam kelyje. Nepamirškime, kad kelių policijos pareigūnai ir toliau intensyviai vykdo eismo kontrolę visais galimais būdais siekdami užtikrinti, kad Jūsų kelionės būtų saugios.

Kiek per praėjusius metus įvyko eismo įvykių mūsų apskrityje, kiek sužeistų, ar buvo žuvusių?

- Praėjusiais 2019 metais Utenos apskrityje įvyko 98 eismo įvykiai, jų metu 111 buvo sužeista ir 10 žuvo.

Jūsų nuomone, kokios dažniausios eismo nelaimių priežastys?

- Pagrindinės eismo įvykių priežastys išlieka saugaus greičio viršijimas, susidūrimai išvažiuojant į priešingos krypties eismo juostas, vairavimas esant neblaiviems, nuvažiavimas nuo kelio, nepaisoma šviesoforo signalų,kalbėjimas mobiliojo ryšio priemonėmis.

Į ką ragintumėte atkreipti eismo dalyvių dėmesį, kad kuo mažiau įvyktų eismo nelaimių?

- Visi eismo dalyviai pirmiausiai turi ir privalo laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir juos vykdyti. Vairuoti tik techniškai tvarkingus automobilius, nevairuoti esant neblaiviems ir neleisti kitiems sėsti už vairo esant neblaiviems. Pasirinkite saugų automobilio ar motociklo važiavimo greitį. Bukite atidūs prieš pėsčiųjų perėjas.Pėstieji turi ypatingai laikytis kelių eismo taisyklių tai: eiti per pėsčiųjų perėjas, sankryžose eiti per gatvę tik degant leidžiamam šviesoforo signalui ir kt.

Ką palinkėtumėte visiems eismo dalyviams, tiek pėstiesiems, tiek važiuojantiems?

- Prie viso to kas jau pasakyta belieka vienas ir turbūt pagrindinis palinkėjimas visiems eismo dalyviams, tai pagarba kelyje vienas kitam, kitiems eismo dalyviams ir tarpusavio supratimas ir atidumas.

Saugokime, gerbkime ir rūpinkimės vieni kitais. Ne veltui kelių eismo taisyklėse yra nurodyta eismo dalyvių pareiga, kurią dažnai primirštame: eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite