Angle down Atgal

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija

Balandžio 23-ioji – Jurginės, Šv. Jurgio, antrojo Lietuvos globėjo, diena. Ganiklio diena. Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Anglų kalbos diena.

Jurginės liaudies kalendoriuje laikomos gyvulininkystės švente. Tą dieną pirmą kartą būdavo išgenami į ganyklą gyvuliai, valstiečiai nearė, nesėjo, neakėjo, nekasė – nejudino žemės. Prieš krikščionybę Lietuvoje buvo garbinama Didžioji gimdytoja Lada, vėliau – šv. Jurgis. Manyta, kad jis valdąs žemės raktus – tai jis „atrakinąs“ pavasarį, siunčiąs lietų. Visi Jurgiai per Jurgines tą dieną vaikščiodavo už kepurės užsikišę kelias tuščias varpas.

Senoliai sakydavo, kad pavasario sėją reikia ištaikyti savaitę prieš šv. Jurgį ir savaitę po Jurginių.

Per Jurgines, nors dar būtų sniego, su verba į lauką išvaromi ir pavarinėjami gyvuliai. Išgenant po tvarto slenksčiu padedami du dažyti kiaušiniai – jurgučiai – ir užrakinta spyna – kad galvijai tais metais būtų riebūs, o vilko nasrai – užrakinti.

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę ir apginti autorių teises.

Jungtinės Tautos (JT) paskelbė balandžio 23 d. Anglų kalbos diena. Ši data pasirinkta garsaus anglų poeto Viljamo Šekspyro garbei, nes tai – jo gimimo diena. Anglų kalba neretai vadinama „pasaulio kalba“, nes ji, labiau nei kitos kalbos, paplitusi po pasaulį.

Balandžio dvidešimt trečioji, penktadienis – 113-oji metų diena (ketvirtoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adalberta, Adalbertas, Albrechtas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Juras, Jurga, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vyga, Vygailas, Vygailė;

rytoj: Egbertas, Ervina, Ervinas, Fida, Fidelija, Fidelis, Fidentas, Fidė, Gražvyda, Gražvydas, Kantmina, Kantminas, Kantminė, Kantrimas, Kantrimė, Kantvainas, Kantvainė, Viltrūda;

poryt: Morkus, Oskaras, Tolys, Tolmantas, Tolmantė, Vygandas, Žadgailas, Žadgailė, Žadmantas, Žadmantė, Žadmina, Žadminas, Žadminė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.01, leidžiasi 20.35. Dienos ilgumas – 14.34.

Šiandien – penktoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Jaučio ženkle.

*************

Protingos mintys:

„Darbas mus išlaisvina iš trijų didžių blogybių: nuobodulio, nedorybės ir skurdo“ (Volteras).

**************

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, penktadieniui

AVINAS. Galite išvykti į užsienį arba sulaukti svečio ar žinios iš toli. Tik nesugadinkite dienos kokia nors nereikalinga avantiūra, kenkiančia jūsų ar kitų žmonių sveikatai. Saugokitės traumų, ugnies, piktų gyvūnų.     

JAUTIS. Tikriausiai būsite šauniai nusiteikę. Gera nuotaika užkrėsite ir kitus. Daug dėmesio skirsite vaikams, mielai lepinsite juos ir išradingai, šmaikščiai auklėsite.

DVYNIAI. Neprisidarykite nereikalingų ar papildomų rūpesčių. Kiek įmanoma, mažiau blaškykitės, venkite triukšmingų susiėjimų. Geriausiai seksis bendrauti su artimais žmonėmis įprastoje aplinkoje. Užplūs svajingos iliuzijos.

VĖŽYS. Neatsisakykite gauto pakvietimo, pasiūlymo dalyvauti seminare, renginyje. Bus daug prasmingų kalbų, naujienų. Turbūt turėsite šiokių tokių išlaidų, jeigu ketinate kažką sveikinti ypatinga proga.

LIŪTAS. Būsite emocionalūs ir intriguojantys. Aplinkiniai gali nustebti dėl jūsų dosnumo, išradingumo. Galbūt jausitės pakliuvę į tą aplinką, kurios tikėjotės ar laukėte, nes joje galite atskleisti savo išskirtinumą.

MERGELĖ. Jūsų dėmesio trokšta jus mylintys žmonės, vaikai, todėl nepagailėkite pinigų, laiko ir jėgų, kad jiems suteiktumėte kuo daugiau gerų emocijų. Stenkitės tai daryti nuoširdžiai, su meile.

SVARSTYKLĖS. Vargins šurmulys, norėsis tylos. Jeigu ant ko nors pykstate, nesusikalbate, tai pasitelkite toleranciją ir prisiminkite, kaip viskas trapu bei laikina. Leiskite kitiems būti tokiems, kokie jie yra.

SKORPIONAS. Numatomas įkvepiantis bendravimas, šaunūs susitikimai. Galbūt susitiksite su žmogumi, kurio seniai ilgisi jūsų siela. Tikėkitės širdžiai mielų įspūdžių.

ŠAULYS. Nebūkite pernelyg reiklūs nei sau, nei kitiems. Norėdami kažkam padaryti įspūdį, neperlenkite lazdos. Pasijusite labiau įvertinti, jeigu akcentuosite ne savo, o pašnekovų nuopelnus bei privalumus.

OŽIARAGIS. Neblogas metas pasibuvimui toliau nuo namų. Galite pabendrauti su įdomiais nepažįstamaisiais, paflirtuoti. Galbūt susitiksite su žmogumi, kartu vykusiu į kelionę ar turinčiu bendrų ateities planų.

VANDENIS. Kitų žmonių nuotaikos labai priklausys nuo jūsų. Neleiskite kerotis vidiniams kompleksams, atsipalaiduokite ir geranoriškai pabendraukite. Galite praturtėti arba taip pasijusti dėl ypatingo dėmesio, komplimentų.

ŽUVYS. Regis, šiandien šmaikštausite, viliosite ir mėgausitės viskuo, ką teikia ši diena. Galite aistringai įsimylėti asmenį, kuriuo anksčiau žavėjotės ar neseniai virtualiai užmezgėte pažintį.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite