Angle down Atgal

Baisogalos gimnazijos šauliai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus

2020 m. sausio 11 d. Vilniuje vyko XXIX tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Bėgime dalyvavo Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai: Nedas Goerkis, Greta Gaučaitė, Neimantė Masiliūnaitė, Martynas Žiupsnys, Milgita Dailidonytė.

Šiemet 9000 dalyvių startavo nuo Antakalnio kapinių, finišavo prie televizijos bokšto. Kartu su tūkstančiu Lietuvos šaulių sąjungos dalyvių, 9 kilometrų bėgime dalyvavo ir tūkstančiai Lietuvos karių, svečiai iš Japonijos, Jungtinių Valstijų, Izraelio, Argentinos, Airijos, Moldovos, Prancūzijos, Ukrainos, Azerbaidžano, Vengrijos, pademonstruodami savo solidarumą su lietuvių tauta.

Šis pagarbos bėgimas – patriotizmu pasidalyta bendrystė. Prieš bėgimą iš visos Lietuvos regionų atvykę šauliai, kariai, svečiai ir visi patriotiški žmonės jau 29-ąjį kartą skubėjo Antakalnio kapinių link, kur amžinojo poilsio sugulę Lietuvos laisvės gynėjai. Čia vyko žuvusiųjų už Lietuvos laisvę pagerbimo ceremonija – padėta gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų.

Po trumpų svečių ir organizatorių sveikinimo žodžių – startas. Ir tūkstančiai bėgikų darniai pajudėjo Vilniaus televizijos bokšto link. Visiems bėgimo dalyviams, taip pat ir mūsų komandai, sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį, buvo įteikti atminimo medaliai. Bėgimo pabaigoje buvo padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Ankstus Sausio 13-osios rytas prasidėjo visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ – visuose Baisogalos gimnazijos languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai, jaučia pareigą pagerbti Lietuvos laisvės gynėjus prie visiems brangaus Laisvės paminklo Baisogalos miestelyje. Iškilminga eisena jaunieji šauliai žygiavo dekoracijomis ir žvakelėmis papuošti paminklo, prisiminti ir tylos minute pagerbti Laisvės gynėjus, sugiedoti šalies himno. Baisogalos šaulių vadas Rimantas Narbutis mintimis sugrįžo į 1991-ųjų sausį ir pasidalijo gyvais prisiminimais, kai visa Lietuva krūpčiojo nuo pražūtingų okupantų šūvių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite