Angle down Atgal

Baidarininkai išbandė naujai įrengtą Ventos upės pakrančių infrastruktūrą

Baidarininkai išbandė naujai įrengtą Ventos upės pakrančių infrastruktūrą

2019 m. rugpjūčio 6 - 9 dienos vyko Ventos regioninio parko direkcijos bei dar 7 partnerių pagal 2014–2020 metų INTERREG V-A Latvija–Lietuva programą įgyvendinamo projekto „Aplankykite Ventą“ (angl. „Visit Venta“, LLI-293) finalinė kelionė Ventos upe. Projekto tikslas – pagerinti vandens turizmo infrastruktūrą Ventos upės pakrantėse ir didinti turistų apsistojimų skaičių projekto partnerių teritorijose: Saldaus, Kuržemės, Skrundos, Kuldygos, Mažeikių ir Akmenės. Taip buvo išbandyta Ventos upės, kuri jungia visų partnerių teritorijas, pakrantėse įrengta vandens turizmo infrastruktūra.

Pirmoji projekto diena ir oficialus finalinės kelionės Ventos upe atidarymas vyko Akmenės r. sav., Papilėje. Kelionę koordinavo Ventos regioninio parko ir Akmenės rajono savivaldybės darbuotojai. Sulaukėme Latvijos atstovų iš Kuržemės turizmo asociacijos ir Kuldygos miesto savivaldybės. Sveikinimo žodį tarė Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Mažeikių turizmo klubo bei Turizmo ir verslo centro direktorė Jolanta Gintalienė, Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis bei Ventos regioninio parko l.e.p Direktorius Nerijus Gudmonas.

Dalyvauti šio projekto pirmosios dienos plaukime turėjo galimybę ir socialinio tinklo Facebook naudotojai. Burtų keliu buvo išrinkti 9 laimingieji, kuriems buvo suteikta galimybė nemokamai plaukti baidarėmis kartu su projekto dalyviais.

Pirmosios plaukimo dienos metu buvo įveikta 12 kilometrų. Dalyvių nuotaikos ir nusiteikimo visiškai nesugadino net trumpas vasariškas lietus, distancija buvo įveikta labai greitai per 4 valandas. Šventinės dienos pabaiga nustebino visus dalyvius. Buvo surengta žolininkės edukacinė programa, šilta kava ir arbata, užkandžiai bei muzikinė grupė neleido baidarininkams atsikvėpti ir kvietė į vakaro užsiėmimus.

Antrąją plaukimo dieną žygį kuravo Mažeikių TVIC ir Mažeikių rajono savivaldybė: kelionė prasidėjo nuo „Aitvaro“ malūno ir tęsėsi iki Leckavos Dainų slėnio. Šią kelionės atkarpą į baidarę sėsti ryžosi ir vicemerė S. Bernotienė bei kai kurie Mažeikių savivaldybės darbuotojai, kurių darbinė veikla susijusi su turizmu. Kelionės metu pailsėti sustota aikštelėje prie geležinkelio tilto per Ventą.
Leckavos dainų slėnyje keliautojus pasitiko muzikantai ir karžygio uniforma apsirengęs mažeikiškis Arūnas Murauskis, surengęs edukaciją apie senovės kuršių karo žygius, supažindinęs projekto dalyvius su senoviška ginkluote ir papročiais. Šį karžygį pasikviesti kartu praleisti laiką gali visi, norintys keliauti šiuo maršrutu baidarėmis.

Trečiąją ir ketvirtąją kelionės dienomis maršrutas tęsėsi Latvijos teritorija – Skrundos apylinkėmis ir baigėsi Kuldygoje: čia buvo apibendrinta visa kelionė, su projekto partneriais latviais aptarta, ką, užbaigiant projektą, galima koreguoti ar pakeisti.


Per keturias dienas kartu keliautojai įveikė apie 70 kilometrų. Daugiau apie projektą galite sužinoti apsilankę mūsų facebook paskyroje „Visit Venta“. Plaukite baidarėmis Ventos upe!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite