Angle down Atgal

Aukščiausiasis Teismas dviejų žmonių mirties apsinuodijus smalkėmis kaltininko neišteisino

Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl dviejų žmonių mirties apsinuodijus smalkėmis nuomojamame bute Vilniuje, paliko galioti apeliacinės instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį ūkvedžio funkcijas apartamentuose vykdžiusiam asmeniui.

Bylos duomenimis, 2014 m. liepą Vilniaus Žvėryno rajone nuomojamo buto vonios patalpoje rasta dėl apsinuodijimo smalkėmis mirusių nuomininkų pora. Pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu dėl neatsargaus dviejų žmonių gyvybės atėmimo buvo nuteista apartamentų šeimininkė, dėl šios nusikalstamos veikos taip pat kaltintas ūkvedžio funkcijas apartamentuose vykdęs jos sutuoktinis buvo išteisintas.

Apeliacinės instancijos teismas nusprendė priešingai ir kaltu dėl šio nusikaltimo padarymo pripažino moters sutuoktinį bei paskyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas trejiems metams, o buto šeimininkę dėl šios nusikalstamos veikos išteisino. Iš nuteistojo nukentėjusiesiems mirusių asmenų artimiesiems priteista 172 000 Eur neturtinei žalai atlyginti.

Kasaciniais skundais nuteistojo ir išteisintosios gynėjas siekė abiejų kaltinamųjų išteisinimo ir prašė panaikinti apartamentų šeimininkės sutuoktiniui priimtą apeliacinės instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį bei palikti galioti jam pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį, o prokuroras bei nukentėjusiųjų ir civilinių ieškovų atstovai siekė abiejų kaltinamųjų pripažinimo kaltais ir prašė panaikinti šeimininkei priimtą apeliacinės instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį bei palikti galioti jai pirmosios instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį.

Nukentėjusiųjų ir civilinių ieškovų atstovai kasaciniuose skunduose taip pat nesutiko su priteistais neturtinės žalos atlyginimo dydžiais ir prašė juos didinti.

Aukščiausiasis Teismas, palikdamas galioti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį, konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismas tinkamai įvertino surinktus įrodymus ir teisingai nustatė faktines aplinkybes bei esminių baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimų nepadarė.

Teisėjų kolegija nurodė, kad pagal byloje nustatytas faktines aplinkybes ūkvedžio funkcijas vykdžiusiam savininkės sutuoktiniui baudžiamasis įstatymas pritaikytas tinkamai, nes nustatyta, jog jis atjungė (demontavo) nuomojamo buto vonios patalpoje įrengto dujinio vandens šildytuvo saugos įtaisą - traukos kontrolės jutiklį ir tai buvo anglies monoksido išsiskyrimo į minėtą patalpą ir dviejų žmonių apsinuodijimo šiomis dujomis bei mirties sąlyga.

Teisėjų kolegija pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadai, kad niekas kitas, išskyrus ūkvedį, neturėjo motyvo, žinių ir techninių galimybių daryti tokius neleistinus dėl blogos ventiliacijos blogai veikiančio dujinio vandens šildytuvo konstrukcijos pakeitimus.

Kasacinės instancijos teismas paliko nepakeistą ir apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio dalį dėl neturtinės žalos atlyginimo.

Ši Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite