Angle down Atgal

Augame kartu su teatru

Kūrybiškai mąstančio jauno žmogaus ugdymas yra šio laikmečio prioritetas, o teatras yra viena iš palankiausių aplinkų kūrybiškumui ugdyti(s). Teatrinė patirtis plėtoja ne tik specifinius meninius gebėjimus, bet skatina visapusiškiau ir lanksčiau mąstyti, kūrybiškiau išnaudoti viduje slypinčias galias, sukuria palankią aplinką bendradarbiavimui.

Šiaulių menų mokykla įgyvendina tęstinį projektą ,,Augame kartu su teatru”, kuriame šiais metais (pradžia 2019-08-02, pabaiga 2019-12-10) dalyvauja Pasvalio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Drama“ (vadovė Asta Simonaitė), Šeduvos kultūros ir amatų centro teatras ,,Laumžirgiai” (vadovė Izolina Stanulienė) bei Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija ,,Kompanija šauni" (vadovai Dalė ir Virginijus Dargiai).

Kartą per mėnesį edukacinėse dirbtuvėse jaunuoliai gilinasi į pagrindinius spektaklio (su)kūrimo elementus (vaidmens kūrimo, režisūros, scenografijos) bei sukurto spektaklio atkodavimo subtilybes. Profesionalūs menininkai (režisieriai Eglė Kižaitė ir Jonas Tertelis, teatrologė Nomeda Šatkauskienė, aktoriai Monika Šaltytė ir Dalius Jančiauskas, dailininkės Romualda Jokubauskienė, Edita Sudžiūtė, grimo specialistė Ramunė Žilinskienė) dalinasi asmenine patirtimi, tokiu būdu paaugliai gali giliau suvokti kūrybinės veiklos prasmingumą, suprasti tokios veiklos tęstinumo galimybes, susipažinti su teatro srities profesijomis.

Paauglystėje jaunuoliai dažnai „nusisuka“ nuo meno, pradeda nepagrįstai negatyviai vertinti kūrėjus ir kūrybinę aplinką dėl bendruomenėje gajų stereotipų apie menininkus ir meną. Projekto metu paaugliai ne tik stebi ir analizuoja Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklius, bet ir patys aktyviai veikia profesionalaus teatro aplinkoje, o tai sudaro galimybę pagilinti žinias ir supratimą apie teatro meną bei formuotis naujoms vertybėms.

Paaugliai kartu su menininkais ieško atsakymo į klausimą ,,ką menai gali jiems duoti?“. Visada bus aktualus asmens, sugebančio aktyviai komunikuoti su menininkais ir jų sukurtais kūriniais, ugdymas(is), todėl, tikėtina, kad projekto metu įgytas patyrimas prisidės prie supratingo teatro meno žiūrovo auginimo.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Šiaulių miesto savivaldybė. Esame dėkingi Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui – pagrindiniam šio projekto partneriui.

Informaciją parengė projekto vadovė, Šiaulių menų mokyklos

vaikų ir jaunimo teatro studijos

„Kompanija šauni“ mokytoja Dalė Dargienė.

Nuotraukos Kęstučio Šalčio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite