Angle down Atgal

Audrose tykantys pavojai: ar saugu vairuoti žaibuojant? Kaip elgtis per krušą ir potvynių metu?

Kažkuriuo metu daugelis vairuotojų susiduria su prastomis orų sąlygomis keliuose. Ar tai būtų smarkus lietus, žaibai ar kruša, audrų metu vyraujančios sąlygos didina su vairavimu susijusias grėsmes, taigi vairuotojai privalo būti budrūs, kad tinkamai su jomis susidorotų.

Vairuojant audros lemia naujus pavojus, kuomet net nedidelis lietus sumažina galimybes laviruoti ir sustabdyti automobilį.

Nepriklausomai nuo to, į kokio tipo audrą papuolėte, egzistuoja kelios taisyklės apie kurias tokiu metu turite prisiminti.

Visų pirma, neleiskite savo automobilio padangoms nusidėvėti. Plikos padangos ant drėgnos kelios dangos neturi beveik jokio pasipriešinimo, kas didina slydimo vandens paviršiumi, kontrolės praradimo ir susidūrimo riziką.

Antras svarbus dalyjas – greitis. Jei kelyje užklupo audra, būtinai sulėtinkite – mažiausiai 10km/val. žemiau leidžiamo greičio limito. Lėtas vairavimas, mažai tikėtina, kad sukels incidentą, tuo tarpu greitas važiavimas vyraujant prastiems orams labai dažnai baigiasi avarijomis.

Pixabay.com nuotr.
Pixabay.com nuotr.

Jei vyrauja prastas matomumas – įsijunkite automobilio priekinius ir mirksinčius perspėjamuosius žibintus. Taip tapsite lengviau pastebimas kitiems vairuotojams.

Nebijokite sustoti. Jei jaučiate, kad vyraujant tokioms sąlygoms vairuoti darosi nepatogu – sustokite kelkraštyje ir kiek luktelkite.

Slydimas vandens paviršiumi

Jei smarkios liūties metu imate slysti vandens paviršiumi tuomet jokiu būdu staiga nestabdykite. Vietoje to, nuimkite koją nuo akseleratoriaus ir laikykite vairą tiesiai. Lėtesnis vairavimas, visų pirma, leis išvengti slydimo vandens paviršiumi.

Balos

Nevažiuokite per balas, ypač, nežinomais keliais. Balos gali būti apgaulingai gilios ar slėpti užlietas duobes ar nuolaužas. Taip pat nebandykite duobes aplenkti važiuodami dideliu greičiu.

Ant kelio dangos laikantis vandeniui greitas laviravimas turėtų būti vengtinas visais atvejais. Sulėtinimas suteikia jums daugiau laiko sureaguoti į priešais pastebėtą balą.

Užtvindyti keliai

Niekuomet nevažiuokite per potvynio vandenis. Net jei vairuojate keturiais ratais varomą automobilį, potvynių vanduo yra ekstremaliai pavojingas ir išsiskiria stipriomis slaptomis srovėmis, galinčiomis nusinešti jūsų mašiną.

Jei likote įkalintas užtvindytame kelyje – sustokite kiek įmanoma saugesnėje vietoje ir išsikvieskite pagalbą.

Pixabay.com nuotr.
Pixabay.com nuotr.

Vairavimas kai intensyviai žaibuoja

Vairavimas tokiu metu gali būti labai pavojingas, tačiau saugesnis nei galėtumėte pagalvoti. Ar į jūsų automobilį gali trenkti žaibas?

Taip, audros metu į jūsų mašiną gali trenkti žaibas ir guminės padangos nuo to neapsaugos. Vis dėlto, automobiliai, į kuriuos trenkia žaibas, veikia lyg Faradėjaus narvas, kuris bendrai apsaugo keleivius nuo nukrėtimo.

Įprastai žaibo iškrova į nukreipiama aplink automobilį per jo metalinį rėmą, išvengiant salono. Iš tiesų, automobilis yra viena saugiausių vietų audros su žaibais metu.

Visgi, egzistuoja tam tikrų perspėjimų. Elektra vis tiek gali keliauti per automobilyje esančius metalinius komponentus, taigi vairuodami audros metu venkite liesti bet kokias metalines detales.

Be to, žaibo iškrova gali pažeisti patį automobilį, pavyzdžiui, gali suveikti oro pagalvės. Jei žaibuojant slepiatės automobilyje geriausia, kad sėdėdami rankomis nieko neliestumėte, laikykite rankas sau ant kelių.

Nors vairavimas lietaus ar žaibavimo metu gali būti laikomas pakankamai saugiu, to paties tikrai nepasakysi apie vairavimą per krušą.

Vairuoti per krušą tikrai nėra geras sumanymas, taigi venkite to, jei tik galite. Labai tikėtina, kad jūsų automobilis bus apgadintas krentančių ledėkų. Jei kruša ima kristi jums vairuojant, stenkite rasti vietą kur galėtumėte pasislėpti, priparkuoti automobilį ir pralaukti kol audra praeis.

Jei nėra kitos galimybės, visų pirma, susitaikykite, kad jums grįžus namo ant automobilio rasite stichijos padarytos žalos pėdsakus.

Ypač reikėtų saugotis ant priekinio stiklo krentančių krušos ledų. Nors tam, kad priekinis stiklas sudužtų reikia labai didelio ledėko, tačiau netgi nedidelė kruša gali lemti įskilimus, kurie apribotų matomumą. To išvengti beveik neįmanoma, tačiau lėtesnis vairavimas suteiks jums daugiau laiko reaguoti.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite