Angle down Atgal

Atrado naujų talentų

Tarsi gražus, raudonšonis sunokęs obuolys vasaros pabaigoje nukrito į pačių jauniausių kaišiadoriečių ir jų tėvelių rankas – Kaišiadorių kultūros centras pakvietė į kūrybines dienos dirbtuves „Vasaros mozaika“. – Kūrybinėje stovykloje dalyviai ne tik susipažino su mūsų centre veikiančiais būreliais, išmėgino įvairias meno formas, bet ir mes patys suradome naujų gabių vaikų, kurie, tikimės, nepamirš Kultūros centro ir prasidėjus mokslo metams, ateis čia toliau vystyti savo talentų - sakė Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Modesta Kalinauskienė.

Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja M. Kalinauskienė džiaugiasi, kad kūrybinių dirbtuvių idėja pasiteisino su kaupu.
Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja M. Kalinauskienė džiaugiasi, kad kūrybinių dirbtuvių idėja pasiteisino su kaupu.
– Esame labai patenkinti, - šešiametę anūkėlę Tėją į Kultūros centrą palydėjęs sakė kaišiadorietis Romas Mieldažys.
– Esame labai patenkinti, - šešiametę anūkėlę Tėją į Kultūros centrą palydėjęs sakė kaišiadorietis Romas Mieldažys.

Vos paskelbus apie galimybę dalyvauti kūrybinėse dienos dirbtuvėse, būsimų jų lankytojų sąrašas greitai išaugo iki septyniasdešimties. Kadangi amžius nebuvo ribojamas, centro būrelių vadovams teko bendrauti su labai marga publika – nuo 3 iki 14 metų. – Būrelių vadovai vertėsi per galvą – reikėjo pasiūlyti tokių veiklos formų, kurių rezultatas pasiekiamas per kelias valandas. Juk vaikams labai svarbu jį pamatyti.

Manau, mums pavyko, - dalijosi įspūdžiais M. Kalinauskienė. 10 darbo dienų Kultūros centre kasdien vyko įdomios veiklos, pastato koridoriai kvepėjo žolynais, dažais, medžiu... Ir ko tik neišmėgino dirbtuvių dalyviai: vilnos vėlimas, siuvimas, medžio drožyba, instrumentų pažinimas ir muzikos improvizacijos, teatro žaidimai, floristika, tapyba, šokis, dekupažas...

Kasdien - nauji įspūdžiai, potyriai, savo galimybių išbandymas. Net ir tie, kurie į kūrybines dirbtuves vaikus išleido ne tiek dėl galimybės prisiliesti prie meno pasaulio, o tiesiog turiningai praleisti laiką, netikėtai pajuto atžalose slypinčius talentus. Štai po trijų dienų užsiėmimų V. Kapačiūno medžio drožybos būrelyje stovyklautojai namo parsinešė savo pačių rankomis pagamintas nuostabias skulptūras. Vaikai noriai piešė, lipdė, dainavo, šoko, įsitraukė į teatro žaidimus su patyrusiu režisieriumi J. Andriulevičiumi.
Unikali galimybė – prisiliesti prie daugybės muzikos instrumentų, juos išmėginti – taip pat dirbtuvių dovana stovyklautojams. Šalia meninių įgūdžių, stovyklos vaikai mokėsi bendrauti.

Kadangi, kaip minėta, dalyvių amžius labai skirtingas, vyresnieji noriai globojo mažuosius, stengėsi jiems padėti, todėl kūrybinės dirbtuvės tapo ir tikra draugiškumo stovykla. – Esame labai patenkinti, - šešiametę anūkėlę Tėją į Kultūros centrą palydėjęs sakė kaišiadorietis Romas Mieldažys. Jam pritarė ir būrys mamų, kurios kasdien vedė ir vežė savo vaikus į kūrybines dirbtuves. Beje, ne tik iš Kaišiadorių. Per Kultūros centre praleistą laiką išryškėjo vaikų pomėgiai. – Mūsų būrelių vadovai yra pakankamai kvalifikuoti, tad greitai pastebėjo, kas kam gabus.

Pavyzdžiui, S. Straševičius vaikų būryje džiaugėsi suradęs būsimą gabią būgnininkę, toliau „šlifuoti“ savo talentus atitinkamose srityse buvo pakviesti ir kiti stovyklautojai, - kalbėjo M. Kalinauskienė. Kultūra neatsiranda tuščioje vietoje: dažnai kalbame, kad jos kūrėją ar vartotoją reikia formuoti nuo mažens, tik ne visi ryžtasi imtis šio ilgo ir sudėtingo darbo.

Kaišiadorių kultūros centras šia kryptimi žengė platų žingsnį. Juk kūrybines dirbtuvės – tai ir centre vykstančių veiklų pristatymas pačia betarpiškiausia forma. Tegul ne visi 70 rudenį pradės lankyti čia veikiančius būrelius, tačiau dalis tikrai ateis. Dar daugiau – vaikams ir jų tėvams nereikės spėlioti, kuria kryptimi geriau pasukti – savo galimybes jie jau bus išmėginę. Pagaliau, ir pats Kultūros centras tapo savesnis – juk kai kurie – tiek vaikai, tiek jų tėvai, kūrybinių dirbtuvių dėka jame apsilankė pirmą kartą.

Viltė Girinytė

Autorės ir KC nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite