Nuotraukos iš mokyklos archyvo
Angle down Atgal

„Atradau save kaip skaitytoją“

Rugsėjo 27 d. 4A klasės mokiniai mokyklos bibliotekoje surengė diskusiją „Atradau save kaip skaitytoją“. Mokytoja metodininkė Irena Šverčiauskienė kalbėjo apie skaitymo svarbą, apie tai, kad iki ketvirtos klasės mokiniai mokėsi skaityti, o ketvirtoje jau mokosi skaitydami.

Ką reikia daryti, kad skaitymas būtų prasmingas? Grupėse mokiniai išsakė savo nuomonę, diskutavo, bandė atsakyti į klausimus apie tai, kodėl skaito, kodėl ne visi vaikai mėgsta skaityti, koks skaitytojas yra mąstantis ir sumanus, ką daryti, kad norėtųsi skaityti ir kt. Akivaizdu, jog gebėjimas skaityti yra būtinas, o skaitymas supažindina su naujais žmonėmis, nuneša į kitus pasaulius ir leidžia keliauti laiku.

Mokytojos Irenos rūpestis, kad nė viena vaiko diena nepraeitų neatsivertus knygos, džiugina. Draugiškoje aplinkoje mokiniai jautėsi saugiai, be streso ar baimės galėdami išsakyti savo nuomonę. Diskusijos pabaigoje buvo išrinkti skaitymo varžytuvių nugalėtojai. Šiame iššūkyje jėgas išbandė visa klasė. O mokytoja Irena apdovanojo geriausius skaitytojus naujomis knygomis ir kitomis dovanomis. Vaikai be dovanų nepaliko ir bibliotekos. Ketvirtokai atėjo nešini Maiklo Skoto (Michael Scott) knyga „Raganius: nemirtingo Nikolo Flamelio paslaptys“. Gal ši knyga taps kam nors mėgstamiausia, nes renginiui baigiantis nuskambėjo teiginys, kad nėra tokio žmogaus, kuris nemėgtų skaityti, yra tik toks, kuris tiesiog dar nerado savo mėgstamiausios knygos.

Laima VAIČIŪNIENĖ

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite