Angle down Atgal

Atnaujinant N.Silvanavičiaus gatvę Birštone, susirūpino pėsčiųjų saugumu

Birštono gyventojai ir miesto svečiai jau spėjo pastebėti ir įvertinti atnaujinamą N. Silvanavičiaus gatvę. Savivaldybės tinklapyje pranešama, kad, atnaujinus asfalto dangą, šaligatvius ir apšvietimą, gatvė ir vairuotojams, ir pėstiesiems taps gražesnė bei patogesnė.
N. Silvanavičiaus g. remonto darbus numatyta baigti iki šių metų gruodžio pabaigos.

N.Silvanavičiaus gatvėje jau senokai reikėjo remonto: šaligatvio plytelės buvo suskeldėjusios, abiejose gatvės pusėse kelio borteliai ištrupėję, apšvietimo sistema morališkai ir fiziškai pasenusi, liūčių metu vanduo semdavo žemiau esančią teritoriją (N. Silvanavičiaus g. 1).
Todėl kartu su gatvės remonto darbais bus atstatomi ir žalieji plotai bei kalvos šlaitai, sutvarkyta paviršinių nuotekų surinkimo sistema, įrengtas granito skaldos drenažas. Gatvę apšvies nauji, ekonomiški LED šviestuvai.

Lapkričio 20 dienos Birštono savivaldybės tarybos posėdyje viena politikė iškėlė klausimą, kodėl atnaujinant N.Silvanavičiaus gatvę, šaligatvis yra formuojamas tik vienoje gatvės pusėje ir jis veda į niekur, t.y. nutrūksta ties buvusios skalbyklos pastatu. Tarybos narė Valė Petkevičienė atkreipė dėmesį į tai, kad nesant praėjimo į B.Sruogos gatvę, pėstiesiems yra nesaugu įveikti šią atkarpą važiuojamosios kelio dalies kelkraščiu dėl pravažiuojančių sunkiasvorių automobilių ir kito transporto.

Savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo Gintauto Žilio teigimu, šiame N. Silvanavičiaus g. remonto darbų etape, panaudojant spalį gautas lėšas, numatyta sutvarkyti tik esamus šaligatvius, atnaujinti jų plyteles ir bortelius, dalį važiuojamosios dangos, taip pat įrengti naują apšvietimą. Kitame darbų etape planuojama įrengti iškilią pėsčiųjų perėją į kairėje esančią gatvės pusę ir nutiesti šaligatvį, vedantį žemyn pro automobilių stovėjimo aikštelę „Tulpės“ sanatorijos link. Šių darbų metu bus praplėsta ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Merė N.Dirginčienė dėl eismo dalyvių saugumo prašė kuo greičiau ieškoti galimybių įrengti laikiną pėsčiųjų perėją per N.Silvanavičiaus gatvę.

„Birštono versmių“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite