Angle down Atgal

Atnaujiname būstą: kokią grindų dangą pasirinkti?

Būsto atnaujinimas – nemenkas iššūkis kiekvienam namų šeimininkui. Daugelį remonto darbuose paskendusių žmonių kamuoja tie patys klausimai: kokias medžiagas pasirinkti? Kaip sukurti saugią namų aplinką visiems šeimos nariams? Šįkart skubame į pagalbą tiems, kurie planuoja keisti grindų dangą ir vis dar negali apsispręsti, kuris variantas tinkamiausias, kokios grindys ne tik gražiai atrodys, bet ir bus patvarios, saugios ir lengvai prižiūrimos? Jeigu kaip tik svarstote, kokią grindų dangą pasirinkti, siūlome nedvejoti ir pasinaudoti specialisto patarimais.

UAB „Bentada“ vadovo Fausto Prakapavičiaus teigimu, renkantis grindų dangą reikėtų gerai pagalvoti apie visus namų gyventojus, įvertinti saugumo poreikį, praktiškumo ir ekonomiškumo klausimus. „Žmonių prioritetus lemia jų gyvenimo būdas. Vienokias grindis rinksis užkietėję vienišiai, kitokias – šeimos su vaikais“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas.

Grindų dangos įvairovė – kuris variantas geriausias?

Sprendžiant, kokia grindų danga tinkamiausia jūsų būstui, nesunku ir pasiklysti. Mat variantų esama daug ir įvairių. Todėl paprastam žmogui, kuris neturi nieko bendro su statyba, remonto darbais, šis pasirinkimas gali atrodyti pakankamai sudėtingas. Juk kiekvienas norime, kad namai gražiai atrodytų, būtų tvarkingi, jaukūs ir šilti. Dar labai svarbus dalykas – kaina. Norisi tokio varianto, kuris būtų patraukus ir finansiškai. Tai ką pasirinkti? Laminuotą, vinilinę ar kiliminę grindų dangą, o gal plyteles?

@Bentada
@Bentada

Kiliminę dangą dažniausiai renkasi tie, kurie nori minkštų ir šiltų grindų. Ji tinka miegamajame, sukuria jaukumo jausmą ir gražiai atrodo. Visgi reikia įvertinti tai, kad kiliminę dangą prižiūrėti gerokai sunkiau, o kai kurias dėmes išvalyti gali būti itin sudėtinga. Be to, ši danga nelabai tinka alergiškiems žmonėms.

Vinilinė grindų danga – atspari drėgmei, itin plona, todėl labai tinka šildomoms grindims, geriau praleidžia šilumą. Ją lengva prižiūrėti, galima rinktis iš visokių raštų ir spalvų. Visgi renkantis šią dangą reikėtų įvertinti vieną labai svarbų dalyką – grindų paviršiaus lygumą. „Ši danga klojama tik ant idealiai lygių grindų, o ir jos montavimas sudėtingesnis. Būsto šeimininkas turėtų tai įvertinti“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas.

Keramikinės plytelės. Kokybiškai sudėtos plytelės ilgai tarnauja, gražiai atrodo, nebijo drėgmės ir yra lengvai valomos. „Jeigu planuojate atnaujinti vonios kambario grindis, geriausia rinktis plyteles, arba vinilinę grindų dangą. Šie variantai tinkamiausi patalpoms, kuriose yra daug drėgmės“, – pataria UAB „Bentada“ vadovas.

@Bentada
@Bentada

Laminuota grindų danga – tinkamiausias variantas tiems, kurie nori kokybiškų grindų už patraukią kainą. Ši danga patikima, gana atspari drėgmei, pakankamai lengvai prižiūrima, tinka net alergiškiems žmonėms. Tai puikus pasirinkimas šeimai, auginančiai vaikus, nes laminuota grindų danga neslidi, grindys nebūna šaltos (tinka ir šildomoms grindims). „Lyginant su plytelėmis, tai tikrai saugesnis variantas. Pats esu trijų vaikų tėvas, gerai žinau, kokie vaikai būna judrūs ir aktyvūs. Plytelės ne pats geriausias pasirinkimas šeimai, nes jos slidžios, kietos, todėl išlieka didelė buitinių traumų tikimybė“, – sakė F. Prakapavičius.

Be to, tiek plytelės, tiek vinilinė grindų danga tiks tik tokiu atveju, jei būsto grindys idealiai lygios. O štai laminuota grindų danga tinka net ir esant nelygiam paviršiui.

Dar vienas laminato pliusas – lengvas montavimas. Laminuotą grindų dangą gali susidėti kone kiekvienas. Tam nereikia specialių įgūdžių ar žinių. „Laminuota grindų danga patikima. Ji gaminama jau daugiau nei 25 metus. Per tą laiką daug kas keitėsi, atsirado daug naujovių, kurių dėka ši danga tapo dar patrauklesnė, patikimesnė, atsparesnė drėgmei. Šiuolaikinį laminatą pasirinkęs žmogus tikrai nenusivils“, – patikino UAB „Bentada“ vadovas.

@Bentada
@Bentada

Madingas grindų vientisumas ir pastelinės spalvos

Specialisto teigimu, anksčiau žmonės mėgdavo žaisti spalvomis ir raštais, todėl atskiruose kambariuose rinkdavosi skirtingą grindų dangą. Dabar siekiama vientisumo, spalvų dermės, todėl namus įsirenginėjantys ar atnaujinantys būsto šeimininkai renkasi vienodą grindų dangą visame būste, išimtimi dažnai lieka tik vonios kambarys.

„Šiuo metu populiaru tokią pačią laminuotą grindų dangą dėti visame būste, net ir virtuvėje, ar koridoriuje. Pamirškite tuos laikus, kai gavusi drėgmės plokštė išsipūsdavo. Ši problema jau išspręsta: iš visų pusių esantys impregnuoti grioveliai apsaugo sujungimą nuo drėgmės, todėl šiuolaikinis laminatas tikrai kokybiškas, tinka ir toms patalpoms, kuriose yra didesnė drėgmės tikimybė“, – sakė F. Prakapavičius.

Jeigu visgi nusprendėte, virtuvėje kloti plyteles, žaisti atspalviais vis tiek nederėtų. Šiuo metu vyrauja tendencija derinti plytelių spalvą prie grindų dangos. „Išlaikoma ta pati spalvų gama visose patalpose. Dominuoja pastelinės spalvos, pilki atspalviai, pereinantys į baltumą, dramblio kaulą. Galima derinti grindjuosčių ir durų spalvą. Tai pagyvina namų interjerą ir drauge kuria vientisumo jausmą. Viskas atrodo apgalvota ir tinkamai parinkta“, – namų atnaujinimo idėjomis dalijosi UAB „Bentada“ vadovas.

 

 

@Bentada
@Bentada

Kontaktai:

Faustas Prakapavičius, UAB „Bentada“

Tel. nr. +370-655-17685

El. paštas: vipdurys@gmail.com

https://www.facebook.com/bentada.lt/

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite