Angle down Atgal

Atlaidai ir spurgų šventė

Vasara -  ne tik poilsio, atostogų, bet ir atlaidų metas. Liepos 19-ąją Škaplierinės atlaidai vyko Žaslių miestelyje. 

Į Šv. Jurgio bažnyčią pasimelsti  ėjo ne tik vietiniai, bet ir jų artimieji, giminaičiai. O tikrosios linksmybės prasidėjo po atlaidų. Mat šį kartą žasliečiai sugalvojo ir surengė pirmąją Spurgų šventę. Slėnyje prie ežero vyko amatininkų turgelis, vaikai linksminosi putose, šokinėjo ant batuto.

Žaslių amatų centro moterys, pasipuošusios specialiai šventei sukurtais marškinėliais, su talkininkėmis vos spėjo kepti spurgas. pagal Onutės Remeikaitės – Raudeliūnienės receptą jas kepė pati Onutė ir Rasa Ostromeckienė. V. Kurgonienė ne tik vaišino svečius kvapniomis spurgomis, bet ir ragino žmones dalyvauti kitose pramogose. VSB atstovai surengė įdomų žaidimą, kur atsakius į klausimą buvo galima laimėti prizą. Tačiau visiems labiausiai rūpėjo skaniosios spurgos. Štai nuošaliau, kitoje vietoje varškės spurgas kepė du vyrukai iš ŽŪB „Desė“  Tovaldas ir Arūnas.  Vaikinai stebėjosi spurgų populiarumu, nes dar karštutėlės jos išnykdavo pas šventės svečius.

Vyrukai irgi sugeba spurgas kepti.
Vyrukai irgi sugeba spurgas kepti.
Žaslių seniūnė G. Stankevičienė su dukrele.
Žaslių seniūnė G. Stankevičienė su dukrele.

Kai linksmosios pramogos baigėsi, šventės dalyviai įsitaisė ant suolų stebėti koncerto. jiems koncertavo Snieguolė Kotova ir jos vadovaujamo ansamblio mergaitės.

Sukaitę šventės dalyviai nesiskirstė dar ilgai – visus masino atsigaivinti Žaslių ir Statkūniškio ežerų vandenys.

„Atspindžių“ inf.

V. Šimkūnienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite