Angle down Atgal

Atidumas vaiko elgsenai ir dialogas padeda įveikti daugumą rūpesčių

Žmogaus charakteris sudarytas iš gausybės dinamiškų savybių, už kurių ugdymą esame atsakingi patys. O tinkamai reikšti savo emocijas, galime sąmoningai mokytis. Su šia žinia Marijampolės apskrities vaiko teisių specialistai toliau lankosi vaikų vasaros stovyklose ir per žaidimus padeda suprasti sudėtingus, bet harmoningos asmenybės formavimuisi svarbius dalykus.

„Raginame nebijoti nestandartinių sprendimų ir ieškoti kelių į nuoširdų dialogą su savo šeimoje ar bendruomenėje augančiu vaiku, ypač išgyvenimų patyrusiu be tėvų globos likusiu žmogučiu. Su kiekvienu vaiku galima rasti ryšį, atverti kelią į jo širdį, tik gal skirtingai pastangų prireikia“, – įsitikinusi Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Dovilė Burbaitė.

Vaiko gynėjai naudojasi proga pabendrauti su vasaros stovyklose susibūrusia jaunuomene, supažindina ją su bazinėmis emocijomis, paprastai paaiškina emocijų skirtumus. Stengiasi perduoti vieną labai svarbią žinią – visos be išimties emocijos reikalingos ir geros, net pyktis. Tačiau svarbu mokėti jas valdyti – išreikšti tinkamai.

„Štai supykęs gali į draugą sviesti batą, o gali tiesiog pasakyti, kad suerzino arba nuliūdino tam tikras jo poelgis. Pagal vaikų amžių, brandą, paprastais žodžiais paaiškiname, kad dialogas tarp vaikų ar nepilnamečio santykyje su suaugusiaisiais visada įmanomas, praktiškai išmėginame situacijas“, – pasakoja specialistės Rima Kropivnickienė ir Goda Černiauskaitė, šįkart susitikusios su Kazlų Rūdos jaunaisiais stovyklautojais. Specialistes nudžiugino, kad šie vaikai puikiai pažino pagrindines emocijas, žinojo, kaip jas reikšti neįskaudinant kitų. Tačiau mažieji atvirai pripažino, kad gyvenime ne visada tuo pasinaudoja. Tad kiekviena savalaikė pamoka ir galimybė pagalvoti, kaip teisingai reaguoti į vieną ar kitą situaciją, labai vertinga.

Akcija Pažink emocijas ir būk laimingas tęsiasi. Kiekvienas susitikimas skirtingas, užduodami klausimai ir iškeliamos vaikams jautrios problemos. Vaiko gynėjai ragina mus būti atidžius šalia esančio vaiko emocijoms, psichologinei būsenai, neužmiršti, kad ir netinkamas elgesys kartais yra tiesiog pagalbos šauksmas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite