Angle down Atgal

Ateitis jau čia: maistą pristato robotai

Savavaldžių automobilių kompanija „Nuro“, bendradarbiaudama su didžiausia picerija „Domino“, į Hjustono gatves netrukus išleis robotą. Šis naujausių technologijų įrenginys – R2 robotas – klientams pristatys jų užsakytas picas. Tiesa, maisto pristatymo robotai JAV – jau ne naujiena.

Toks picų vežėjas-robotas – nedidelio mikroautobusiuko ir rankinuko hibridas – jau keletą mėnesių važinėja kai kurių JAV miestų gatvėmis. Netrukus ir Hjustone picas užsisakę klientai galės naudotis šia paslauga. Pasitikti roboto jie turės išeiti į gatvę, suvesti atitinkamą kodą ir pasiimti savo užsakymą.

„Nu­ro“ nuo­tr.
„Nu­ro“ nuo­tr.

Pavyzdžiui, Vašingtonas praeitą mėnesį tapo aštuntąja JAV valstija, kurioje leista tam tikrame rajone startuoliams testuoti savo robotus ir tobulinti jų sistemas. O Virdžinijos valstijoje esančio Džordžo Masono universiteto miestelyje bendruomenė jau kurį laiką mėgaujasi efektyviu užsakytų picų, spurgų ar kavos pristatymu.

Nerimo kritikams kyla tik dėl saugumo gatvėse – kad robotai nesukeltų avarinių situacijų ir netrikdytų eismo pėstiesiems. Bet gamintojai ramina – robotuose yra sumontuoti jutikliai, kameros ir GPS siųstuvai, kurie padeda orientuotis ir manevruoti aplinkoje, minioje. Jie gali išanalizuoti aplinką ir galimas kliūtis savarankiškai bei jas aplenkti.

Vis daugiau JAV valstijų ketina įveikti biurokratijos kliūtis ir į gatves išleisti užsakymus pristatančius robotus.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite