Angle down Atgal

At­si­ra­do lai­ko su­si­tvar­ky­ti šal­dy­tuvą?

Šal­dy­tu­vas yra tas prie­tai­sas, ku­ris leid­žia il­giau iš­lai­ky­ti maistą švie­žią, tad svar­bu ja­me pa­lai­ky­ti tvarką. Siū­lo­me pa­si­nau­do­ti pa­ta­ri­mais, pa­dėsian­čiais už­tik­rin­ti tvarką šal­dy­tu­ve, vi­sa­da ja­me ras­ti vie­tos nau­jiems pro­duk­tams ir iš­lai­ky­ti juos švie­žius kuo il­giau.

Šaldytuvą užpildykite tik 70 proc.

Pasinaudokite viena paprasta taisykle: svarbu palikti 30 proc. neužpildytos šaldytuvo vietos. Jeigu tenka susimąstyti, kur talpinsite pietų likučius ar ką tik įsigytus pirkinius, turėtumėte atlikti šaldytuvo pertvarką. Truputis laisvos vietos padės atsakingiau vartoti maistą, taip pat išgelbės tada, kai maisto nusipirksite daugiau.

Rekomenduojama viršutinę lentyną paskirti maisto likučiams, delikatesams ir maistui, kurio nereikia ruošti. Vidurinėje lentynoje sudedami pieno produktai, o apatinę lentyną palikite žaliai mėsai ir žuviai, nes būtent ši lentyna yra šalčiausia šaldytuvo vieta.

Stalčius vertėtų palikti daržovėms ir vaisiams, tačiau juos laikyti rekomenduojama skirtingose pusėse. Laikykite stalčius sandariai uždarytus, nes tai padeda palaikyti šviežioms daržovėms reikiamą drėgmę. Šaldytuvo durelių lentynose rekomenduojama dėti natūralių konservantų turinčius produktus.

Užduokite sau klausimą: ar produktą vartojau šį mėnesį?

Ar žinote, kaip palaikyti tvarką maisto pilname šaldytuve? Pirma, norėdami turėti tvarkingą įrenginį, turite iškraustyti jo turinį ir suskirstyti maistą kategorijomis.

Išėmus produktus, atitirpinkite įrenginio sieneles, išvalykite lentynas ir atgal sudėkite tik tai, ką naudojote per pastarąjį mėnesį. O rečiau vartojamus produktus sunaudokite. To, ko nenaudojote pastaruoju metu, greičiausiai ir neturėtumėte sandėliuoti.

Tuomet sudėkite viską į atskiras lentynas. Taip atskirdami ir neleisdami maisto produktams liestis, gerokai sulėtinsite jų gedimo procesą, atsikratysite atsirandančio nemalonaus šaldytuvo kvapo.

Palikite erdvės orui

Norint išlaikyti šaldytuvą tvarkingą, o produktus šviežius ir maistingus, nepamirškite palikti tarpų tarp maisto ir šaldytuvo sienelių. Taip išvengsite maisto užledėjimo ir užtikrinsite reikiamą temperatūrą ir drėgmę įrenginio viduje.

Dar vienas patarimas – tausokite ir maksimaliai išnaudokite turimus produktus. Pasistenkite maistą dėlioti, atsižvelgdami į galiojimo laiką. Dažniausiai pamirštame apie tai, ko nematome, tad lentynų priekį palikite trumpo galiojimo produktams, šviežioms daržovėms ir vaisiams.

Iš maisto parduotuvės parsinešus naujų pirkinių, nedėkite jų į laisvą erdvę šaldytuvo lentynų priekyje. Verčiau apkeiskite juos vietoms su šaldytuvo senbuviais. Taip prisiminsite, ką turite suvartoti pirmiau.

Parengta pagal pranešimą spaudai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite