Angle down Atgal

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?

Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į Šilutės rajono savivaldybės tarybą išrinkti ir joje dirbantys vietos politikai Sigitas Majus, Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, Lijana Jagintavičienė nėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir šiai sąjungai neatstovauja.

Šioje vietoje dera priminti, kad į 25 narių Savivaldybės tarybą pagal „valstiečių“ sąrašą buvo išrinkti keturi politikai, tačiau Virgilijus Pozingis, paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriumi, negali būti Taryboje, jo vieta Taryboje atiteko penktoje vietoje po rinkimų likusiai Lijanai Jagintavičienei. Tad kalbame apie penkis „valstiečius“, kurie į naują Šilutės skyrių nebuvo nei kviesti, nei jiems paaiškina, kodėl jie nebereikalingi.

Tačiau „valstiečiai“ priklauso Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, jų deleguotas V. Pozingis eina Savivaldybės direktoriaus pareigas.

Yra ir frakcija Taryboje, kurioje 4 paminėti nariai, frakcijai vadovauja Sigitas Majus.

Kiek anksčiau kalbintas S. Majus sakė, kad ketina rinktis ir tartis, kaip elgtis. Šįkart pasidomėjome, ar iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos išvaryti vietos politikai nestos į S. Skverelio kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

S. Majus paaiškino, kad dar nebuvo susirinkę ir su minėtais bendraminčiais nesitarė, kaip elgsis.

„Jau paskelbta, kad naują partiją steigia, kviečia jungtis. Bent aš nesu sulaukęs kvietimo ar raginimo stoti į naująją partiją. Kita vertus, aš ne iš tų žmonių, kad norėčiau kerštauti ir todėl rinkčiausi naująją partiją. Neturiu tokių norų. Yra niuansų. Saulius Skvernelis atėjo pas „valstiečius“, pabuvo, pasitraukė… Verta viską svarstyti. Tarsimės su kolegomis“,– sakė S. Majus ir nepaneigė iš viešos informacijos žinąs, kad kolegė Lijana Jagintavičienė jau įstojusi į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. „Šilutės skyriui netinka, o tos pačios sąjungos Pagėgių skyriui tinka…“ – stebėjosi S. Majus.

Primename, kad Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai pranešė steigiantys naują politinę partiją. Kvietimą jungtis į partiją pasirašė visi 13 frakcijos narių: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

Frakcijos seniūnas S. Skvernelis paskelbė, kad steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite