Angle down Atgal

Ar sielos draugas iš tikrųjų egzistuoja?

Sielos draugo turėjimo idėja sklando, praktiškai, jau amžių amžius. Ji yra paprasta: kažkur yra tas vienintelis žmogus, kuriam lemta būti tavo antrajai pusei. Žinoma, tai gali būti šiek tiek ginčytina. Kol vieni žmonės mano, kad turi sielos draugą, kiti teigia priešingai. Dar kiti giliai tiki, kad per savo gyvenimą galima turėti keletą sielos draugų. O kaip yra iš tikrųjų?

Kas iš tikrųjų yra sielos draugas?

Apibrėžimo reikšmė priklauso nuo to, su kuo jūs kalbate. „Sąvokos „sielos draugas“ reikšmė kiekvienam žmogui skiriasi“, – sako Josephas Cilona, licenzijuotas klinikinis psichologas Manhetene.

Vis dėlto, psichologas teigia, kad labiausiai paplitęs įsitikinimas yra tas, jog visame pasaulyje yra tik vienas žmogus, kuris yra tavo sielos draugas, kad tas asmuo puikiai tinka kiekvienam iš mūsų labiausiai ir, kad turime jį surasti. Su juo žmogus bus laimingas meilėje ir santuokoje.

„Be to, galvojama, kad jei mes surasime tokį žmogų, santykiai bus puikūs ir sėkmingi“, – sako J. Cilona. „Jei nerasime sielos bičiulio, jokie kiti santykiai niekada nebus tokie geri“. Kiti žmonės apibūdina sielos draugus pagal tai, ką jie daro. Sielos draugas yra „asmuo, kuris pasirodo tavo gyvenime tam, kad išmokytų svarbią pamoką“, – sako psichologė Suzana E. Flores. „Sielos draugas gali sudrebinti sielą, suteikdamas patirties, pakeičiančios tai, kaip jūs suvokiate save ir pasaulį. Sielos draugai jums meta iššūkį peržengti į aukštesnę sąmonės būseną“.
Įdomu, tai kodėl sielos draugų idėja yra ginčytina?

Sielos draugo sąvoka yra tikrai romantiška, jei esate su kažkuo, kurį mylite, ir jaučiatės tikrai labai gerai. Tačiau ekspertai tame įžvelgia tam tikrų problemų. „Pradedantiesiems naujus santykius, ši sąvoka reiškia, kad jūs nesate sveikas be kažko kito, ir tai yra gana nesąžininga“ – pasakoja santykių psichologė Karin Anderson Abrell. „Jei tikrai tikite, kad sielos draugas egzistuoja, didėja galimybė dažniau jausti tuštumą“, – pabrėžia ji. „Jausmas, kad tau reikia kažko, kad tave užbaigtų, yra žiaurus būdas susieti pasimatymus ir santykius, nes tai kyla iš tam tikro poreikio”.

Dažnai nutinka ir taip, kad buvimas santykiuose su kuo nors ne visada yra nepriekaištinga patirtis. Sielos draugų samprata gali mus priversti manyti, kad radę savo asmenį viskas bus tobula ir lengva. Deja, dažniausia tai nėra tikrasis gyvenimas.

„Aš stipriai jaučiu, kad visiškas tikėjimas sielos draugų egzistencija yra visiškai toksiškas, visiškai klaidingas dalykas, ir kad tokio tikėjimo puoselėjami lūkesčiai ir įsitikinimai labai dažnai gali pakenkti santykiams ir daugeliui sumenkinti sveikos romantiškos meilės siekį“, – sako Cilona.

Jei kažkur pasaulyje yra tik vienas asmuo, šansai, kad juos iš tikrųjų rasite, yra labai menki ir apgaulingi. „Šiuo metu pasaulyje yra beveik 8 milijardai žmonių. Daugelis iš jų gali būti tinkami sveikiems, išsipildžiusiems, patenkintiems bei romantiškiems santykiams“, – teigia psichologas.

Nors žmonės dažnai kalba apie tokius dalykus kaip vertybės, bendrieji interesai, patrauklumas, išsilavinimo lygis ir kultūrinė padėtis, svarbiausias dviejų žmonių susivienijimo tikimybės rodiklis yra tiesiog geografinis artumas.

Žmonės, esantys arti vienas kito ir dažniau bendraujantys vienas su kitu, daug labiau linkę pažinti vienas kitą ir sukurti potraukio jausmus bei romantišką meilę. Galiausiai, kas bus, jei kas nors nutiks sielos draugui? Kas nutiks, jei išsiskirsite su asmeniu, kurį laikėte sielos draugu? Arba, blogiausiu atveju, jeigu jis miršta? Ar jūs turėtumėte tiesiog pasitraukti iš santykių baseino visam gyvenimui?

Koks yra sveikesnis būdas galvoti apie sielos draugą?

O jeigu galvotume taip: „Sielos draugas nebūtinai turi būti rezervuotas romantikai“. Pagalvokite apie Meredith ir Cristina apie Grey'io anatomiją. Arba Monika, Rachel ir Phoebe apie draugus. Arba „Seksas ir miestas“ Carrie Bradshaw ir jos merginos. Kartais jūs turite geriausią draugą, kuris jus tiesiog priima kaip niekur kitur – tai yra stebuklinga savaime.

Ar aš turėčiau „paleisti“ idėją, kad romantiški sielos draugai yra tikri?

Jei esate vienišas, visą amžinybę vaikštote į pasimatymus, pasakos apie vienintelį sielos draugą kažkur žemėje gali jus atbaidyti nuo galimų partnerių vien todėl, kad jie gali neatrodyti kaip jūsų įsivaizduojamos sielos draugas. Buvimas beviltišku romantiku gali neabejotinai jums apsunkinti gyvenimą.

Bet jei prisiekiate, kad gyvenime radote sielos draugą, ir jaučiatės nepaprastai laimingas žmogus, tuomet nėra jokios žalos. Tiesiog atminkite, kad romantišku lygmeniu tai tikrai nėra kažkas, ką gali įrodyti mokslas arba kurį dauguma santykių ekspertų netgi palaiko.

Taip pat reikia atsiminti, kad „sielos draugas“ ar ne, santykiai yra darbas. Specialistas pabrėžia aiškaus ir efektyvaus bendravimo, abipusio pasitikėjimo, kuris vystosi, kai kiekvieno žmogaus žodžiai atitinka jo elgesį laikui bėgant, abipusės pagarbos ir rūpestingumo svarbą.

Taip pat labai svarbu turėti gyvenimo partnerį, kuris nenori jūsų keisti, sako Floresas. Žinoma, kai kurie dalykai apie jūsų partnerį gali jus erzinti ir atvirkščiai, tačiau tai, kad priimate savo žmogų su visomis, tiek geromis, tiek blogomis savybėmis, daro gerus santykius dar geresniais.

womenshealthmag.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite