REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gruodžio 6 d. 08:30

Ar kaimas tikrai miršta?

Kaunas

Kolona Kaišiadoryse.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


109366

Dar grįžtant iš Kaune vykusios „Metų ūkis 2019“ apdovanojimų šventės Ūkininkų sąjungos Kaišiadorių skyriaus pirmininkas Saulius Stirna ragino ūkininkus būti vieningais ir registruotis į protesto akciją. „Turime parodyti, kad mes neabejingi, kas vyksta, kad esame pilietiški“, - sakė S. Stirna. Jo balsas buvo išgirstas. Prie Lietuvoje vykusios žemdirbių protesto akcijos kaišiadoriečiai prisijungė aktyviai – miesto gatvėmis riedėjo 58 traktoriai su plakatais, vėliavomis.


Foto galerija:

image783bc0.png
imaged037b0.png
imagewsm4b0.png
image38hdc0.png

Tylioji protesto akcija

Jau kuris laikas Lietuvoje yra matomi laukuose pastatyti didesni ir mažesni kryžiai. Tai ne kokios nors palaidojimo ar žūties vietos – taip savo protestą prieš jų nuomone naikinamą ir žlugdomą Lietuvos kaimą reiškia ūkininkai ir kiti žemdirbiai.

Kaišiadorių rajone tokie kryžiai taip pat yra pastatyti, jų, pasak Kaišiadorių savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjo Lino Lazausko, yra apie 30. „Niekas jų nefinansuoja, patys ūkininkai stato. Tai pirmasis tyliosios protesto akcijos etapas. Antras etapas vyko lapkričio 26 dieną, tada su savo traktoriais rajono ūkininkai važiavo Kaišiadorių gatvėmis“, ­ pasakojo „Atspindžiams“ L. Lazauskas.

Žemės ūkio skyriaus vedėjo nuomone, protestas gali tęstis ilgai, kada ir kokiais etapais jis vyks, L. Lazauskas sakė nežinantis. Kaip ir sakyta, lapkričio 26 dieną vyko antras protesto akcijos etapas. Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovo Igno Jankausko teigimu, į miestų ir miestelių gatves visoje Lietuvoje turėjo išriedėti apie 2­3 tūkst. vienetų žemės ūkio technikos, o protestuotojų turėtų būti dar daugiau.

„Šita akcija – įspėjamoji, įspėjamasis žemdirbių protestas, pasidėjęs žaliųjų kryžių statymu, kuris sutelkė ūkininkus, norime valdžios institucijoms parodyti, kad ūkininkai yra susivieniję“, – respublikinei spaudai teigė I. Jankauskas.

Pasak jo, užsidegimas dabar yra eiti iki galo, nes ūkininkai priremti prie sienos. Pasak jo, rajonuose su policija suderinti maršrutai, susitikimo vietos. Iš jų 11 išvažiavo ūkininkų kolonos, kurios siekia atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į žemdirbių problemas. Ūkininkai reikalauja nedidinti mokesčių, kol jų tiesioginės išmokos nesiekia ES vidurkio.

Antras reikalavimas – sustabdyti neteisingos informacijos srautus visomis žiniasklaidos priemonėmis. Kalbėdamas prieš išvažiavimą į gatves Kaišiadoryse S. Stirna pabrėžė, kad kaimas nyksta ir miršta, kad Lietuvos ūkininkai gauna mažiausias išmokas Europos Sąjungoje.

Zūbiškių kaimo ūkininkas G. Daugėla pabrėžė, kad šis protestas – įspėjamasis. Jei niekas nesikeis, ūkininkai važiuos protestuoti į Vilnių, prie Seimo ir Vyriausybės. Važiuojant kolonoje per Kaišiadoris buvo skaitomas kreipimąsis į valdžią, prie traktorių plevėsavo trispalvės, o ant paskutiniojo buvo prikabintas stilizuotas kryžius.

P.S. Tą pat dieną, kai ūkininkai rikiavo traktorius dalyvauti akcijoje, respublikinė žiniasklaida pranešė, kad Seimas nepritarė pasiūlymui ūkininkams didinti mokesčius.

„Atspindžių“ inf.

M. Šimkūno nuotr.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA