Marius (centre) kalbėjo ir darželio tėvų vardu.
Angle down Atgal

Ar bus antri bendruomeniniai namai Žiežmariuose?

Po to, kai redakciją pasiekė Strėvininkų globos namų direktoriaus Kęstučio Jakelio pranešimas apie bendruomeninių namų statybos pradžią Lauko gatvėje Žiežmariuose bei numatomą antrą statinį Žaslių gatvėje, žiežmariečiai vėl sujudo.

Po Valstybės dienos, liepos 7 -ąją, bendruomenės atstovai pakvietė į susirinkimą. Jis vyko prie sklypo Lauko gatvė Nr. 5, kur jau prasideda bendruomeninių gyvenimo namų statyba.

Tiesa, kol kas tik atvežti statybininkų vagonėliai darbuotojams, iškirsti krūmai ir medžiai bei pastatytos tvoros, skiriančios kaimynus ir statybvietę. Dėl tvoros ir kilo didžiausias pasipiktinimas, nes vienas iš kaimynų apžiūrėjo, kad tvora yra ne tokio aukščio, kokia yra numatyta. Be to, ji pastatyta netinkamai, kai kurie tvoros stulpeliai kliba.

Kita kaimynė pyko, kad pastačius naują tvorą liko apie metras ilgio skylė. „Tai ar man ją pačiai teks užlopyti? Mano senoji tvora buvo iki pat gatvės, o čia kažkodėl plyšį paliko“, - sakė dešinėje gyvenanti moteris. Į šiuos klausimus geriausiai būtų atsakę statybinės organizacijos „SGD statyba“ atstovai, bet jie, nors ir žadėjo, nepasirodė. Priekaištus dėl tvoros gyventojai adresavo K. Jakeliui, bet šis pasiteisino, kad negali čia stovėti, be to, yra statybos techninis prižiūrėtojas.

Direktorius tik patikino, kad jei yra nekokybiškas darbas ar tvora neatitinka projekte numatytų reikalavimų, statybininkai turės ją pataisyti ar perdaryti savo lėšomis. Šį kartą susirinkime dalyvavo Žiežmarių miesto seniūnė Edita Kerdokienė bei savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Seniūnė sakė, kad apie antrus namus, kurie numatomi statyti Žiežmariuose, Žaslių gatvėje, išgirdusi iš gyventojos ir perskaičiusi spaudoje. „Manau, kad yra ne vieni Žiežmariai žmonių, turinčių protinę negalią, integracijai. Norėčiau, kad jie nebūtų statomi, jei yra tokia galimybė“, - sakė E. Kerdokienė.

K. Jakelis paaiškino apie sklypą Žaslių gatvėje. „Mes šio sklypo nepirkome, tai yra laisva valstybės žemė. Šis sklypas yra 15 arų dydžio, bendruomeniniuose namuose gyventų 10 asmenų“, - sakė K. Jakelis. Šiuo faktu piktinosi Miškininkų gatvės gyventojas Marius. Jis sakėsi esąs darželio „Varpelis“ tėvų valdybos narys. „Kad būtų už darželio tvoros tokie bendruomeniniai gyvenimo namai nenori nei tėvai, nei darželio darbuotojos. Negi nėra kur kitur laisvos žemės. Eisim piketuoti ar streikuoti prie savivaldybės ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, - garsiai svarstė vyras.

Vieni į susirinkimą atėję žmonės piktinosi, kad statybininkai neatvyko, kiti – kad nemoka net tvoros žmoniškai pastatyti. Buvo pateikta nemažai klausimų – ar pastatyti namai bus privatizuoti? Kur tie žmonės dirbs, kas juos į darbą vežios ir kiti. Į klausimus atsakinėjo globos namų direktorius K. Jakelis. Jis sakė, kad žmonės dirba ir toliau dirbs, vyks visuomeniniu transportu į darbą.

Bus socialinis darbuotojas, kuris lankysis reguliariai – padės, jei reikės, patars. „Šie žmonės nėra kitokie – jie buvo atvykę į „Tautiškos giesmės“ giedojimą miesto salėje, eina į parduotuves, bažnyčią savarankiškai“, - pakartojo ankstesnius argumentus direktorius. Į klausimą, ar negalima atšaukti antrųjų namų statybos Žiežmariuose, K. Jakelis atsakė aptakiai – jei bus rimti argumentai, gal bus sprendimas kitas.

Apie antrųjų bendruomeninių gyvenimo namų statybą pasisakė ir meras V.Tomkus. „Sudarysime darbo grupę, į kurią galime įtraukti seniūnę, bendruomenės atstovus. Svarstysime, analizuosime ir bus priimtas sprendimas“, - sakė meras. Jis sakė žinantis, kad tokių namų statyba vyks ir Kaišiadoryse – bus nemažas pastatas prie ligoninės, taip pat galvojama ir apie kelias vietas mieste.

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite